zavřít
Upravit životopis

Životopis

Andy Garcia se stal postupem času jedním z nejtalentovanějších a nejvšestrannějších herců současnosti. K jeho největším filmovým zážitkům patří natáčení filmu Francise Forda Coppoly Kmotr III (The Godfather, Part III, 1990), za který byl nominován na Oscara a Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli. V roce 1991 založil vlastní produkční společnost CineSon Productions.

Garcia se sešel s předními světovými herci při natáčení filmu Stevena Soderbergha Dannyho parťáci (Oceans Eleven, 2001), ve kterém si kromě něj zahráli George Clooney, Brad Pitt a Julia Roberts. Garcia se objevil také v hlavních rolích filmů Nevyřčené tajemství (The Unsaid, 2001) a The Man From Elysian Fields (2001), na kterých se podílel i jako producent. Film Nevyřčené tajemství se promítal na filmových festivalu v Deauville a Palm Springs. Drama The Man From Elysian Fields, ve kterém si s Garciou zahráli Mick Jagger, James Coburn a Anjelica Huston, se promítal na Filmovém festivalu v Torontu a Filmovém festivalu Sundance. Zatím naposledy si Garcia zahrál v dramatu Just Like Mona (2003) a thrilleru The Blackout Murders (2003), ve kterém se objeví po boku Ashley Judd a Samuela L. Jacksona.

Garcia byl nominován na Emmy a Zlatý glóbus za roli v televizním filmu z produkce HBO Pro lásku či pro vlast: Příběh Artura Sandovala (For Love Or Country: The Arturo Sandoval Story, 2000), ve kterém ztvárnil legendárního kubánského trumpetistu Artura Sandovala.

V současné době žije v Los Angeles se svou ženou Marivi Lorido Garcia a čtyřmi dětmi.

Mohli by vás také zajímat…