zavřít
Upravit životopis

Životopis

Andy Whitfield se narodil 17. července 1972 v Amlwch ve Walesu. Byl to tedy velšský model a herec. Nejslavnější role v jeho herecké kariéře byla hlavní role v seriálu Spartakus: Krev a Písek (gladiátor Spartakus). Za tuto roli byl na filmovém festivalu v Monte Carlu nominován na cenu Zlatá nymfa.

Andy vystudoval inženýrstvý na Sheffieldské univerzitě. V roce 1999 se Andy přestěhoval do Austrálie, kde začal působit jako model o něco později začal hrát. Objevil se v seriálech All Saints,  McLeodovy dcery, The Strip (Kriminálka z pobřeží), Packed to the Rafters a filmech Gabriel-Anděl pomsty a Klinika. V austrálii si našel přítelkyni Vashiti, kterou si později vzal. Společně měli dvě děti, starší dceru a syna.

V březnu roku 2010 byla Andymu diagnostikována rakovina (konkrétně maligní lymfom neHodgkinova typu). Ihned se začal léčit a po dvou měsících byla nemoc úspěšně pryč. Bohužel ne na dlouho. V září téhož roku se rakovina vrátila, Andy musel odložit natáčení druhé série Spartaka a musel podstoupit velmi agresivní léčbu. Jelikož všichni chtěli, aby Andy pokračoval v hraní, odložili natáčení druhé série a natočili minisérii (Spartakus: Bohové Arény), aby měl Andy čas se uzdravit, ani agresivní léčba však nezabrala. Po 18. měsících boje s rakovinou zemřel, svět seriálu opustil 11. září 2011 ve věku nedožitých 39 let.

Mohli by vás také zajímat…