Angelique Kerberová, nepřechýleně Angelique Kerber je německá profesionální tenistka, hrající levou rukou. Ve své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu WTA Tour dva turnaje ve dvouhře. V rámci okruhu ITF získala jedenáct titulů ve dvouhře a tři ve...

Angelique Kerberová, nepřechýleně Angelique Kerber je německá profesionální tenistka, hrající levou rukou. Ve své dosavadní kariéře vyhrála na okruhu WTA Tour dva turnaje ve dvouhře. V rámci okruhu ITF získala jedenáct titulů ve dvouhře a tři ve čtyřhře.

Na žebříčku WTA byla ve dvouhře nejvýše klasifikována v říjnu 2012 na 5. místě a ve čtyřhře pak v červnu 2011 na 126. místě. Trénuje ji bývalý polský tenista Paweł Ostrowski.

Na grandslamu nejdále pronikla do semifinále. Nejprve na newyorském US Open 2011, kde podlehla pozdější australské vítězce Samantě Stosurové a poté také ve Wimbledonu 2012, na němž ji zastavila polská turnajová trojka Agnieszka Radwańská.

V německém fedcupovém týmu debutovala v roce 2007 toyotskou baráží o Světovou skupinu proti Japonsku, v níž prohrála dvouhry s Takaovou i Moritovou. Do roku 2013 v soutěži nastoupila ke čtyřem mezistátním utkáním s bilancí 2–4 ve dvouhře a 0–0 ve čtyřhře. Německo také reprezentovala na londýnských Hrách XXX. olympiády, kde v soutěži dvouhry prohrála ve čtvrtfinále se světovou jedničkou Viktorií Azarenkovou. Společně se Sabine Lisickou vypadly ve druhém kole ženské čtyřhry. S Philippem Petzschnerem nastoupili do smíšené čtyřhry, v níž také nepřešli přes úvodní fázi turnaje.

Tenisová kariéra

2012
V sezóně vyhrála dva turnaje ve dvouhře a poprvé postoupila do elitní světové desítky, až na 5. místo.

V přípravě na Australian Open se probojovala do dvou semifinále. V Melbourne Parku pak vypadla ve třetím kole s Ruskou Marií Šarapovovou po hladkém průběhu 1–6 a 2–6. Premiérový titul kariéry získala na pařížském Open GDF Suez, kde si ve finále poradila s francouzskou hráčkou Marion Bartoliovou poměrem 7–6(7–3), 5–7 a 6–3. Druhé vítězství přidala v polovině dubna na kodaňském e-Boks Open poté, co v boji o turnajový pohár zdolala dánskou obhájkyni titulu Caroline Wozniackou 6–4 a 6–4.

Na druhém grandslamu French Open skončila ve čtvrtfinále na raketě finalistky turnaje Sary Erraniové ve dvou setech 3–6 a 6–7(2–7). Během wimbledonské přípravy na eastbourneském turnaji AEGON International byla vyřazena Rakušankou Tamirou Paszekovou po dramatickém průběhu 7–5, 3–6 a 5–7, přestože v rozhodující sadě vedla 5–3 a neproměnila pět mečbolů. Ve Wimbledonu došla do svého druhého grandslamového semifinále. V něm ji porazila Agnieszka Radwańská 3–6 a 4–6.

Během letní části na amerických betonech si zahrála první finále turnaje Premier 5, do něhož prošla na Western & Southern Open. Její přemožitelkou se stala čínská tenistka Li Na, na kterou nestačila po setech 1–6, 6–3 a 1–6. Na newyorském US Open, kde obhajovala semifinálovou účast, skončila ve čtvrtém kole na raketě Italky Erraniové výsledkem 6–7(5–7) a 3–6.

Výsledky z průběhu roku ji zajistily premiérovou účast na istanbulském Turnaji mistryň. Tam však prohrála všechna svá utkání.