zavřít
Upravit životopis

Životopis

Angus Sampson je jedním z nejviditelnějších a nejvšestrannějších australských umělců, který se dokázal prosadit v oblasti filmu, divadla, televize, rozhlasu, novinařiny a copywritingu.

Ve filmech Insidious a Insidious 2 si po boku Leigha Whannella a Lin Shaye zahrál postavu Tuckera pod režijním vedením Jamese Wana. Mezi jeho další celovečerní filmy patří například snímek Spikea Jonzeho Max a maxipříšerky, svůj hlas propůjčil snímku Legenda o sovích strážcích v režii Zacka Snydera, objevil se také ve válečném dramatu Alistera Griersona Kokoda či ve filmu Jonathana Liebesmana Propad do temnot. Spatřit ho můžeme také ve filmu George Millera Šílený Max: Zběsilá cesta či ve snímku Now Add Honey Waynea Hopea s Portií de Rossi. Zahrál si také v hororové komedii bratří Camerona a Colina Cairnesových Sto krvavých akrů, za kterou byl nominován na cenu AFI a Australian Film Critics Association Award v kategorii Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si také v komedii Pašerák, kterou také produkoval, podílel se na režii a společně s Leigem Whannellem k ní také napsal scénář. Ve filmu se kromě něj objevili například Hugo Weaving, Georgina Haig či John Noble. Sampson byl k vidění i v krátkém filmu The Last Supper, který také napsal a režíroval, a režíroval dokumentární krátký film It's Him...Terry Lim!

Mohli by vás také zajímat…