zavřít
Upravit životopis

Životopis

Angus McKinnon Young je kytarista a zakladatel australské hard rockové kapely AC/DC. Young je známý svými energickými vystoupeními a nošením školní uniformy. Jeho brartr Malcolm Young je také členem AC/DC. Časopis Rolling Stone jej označil za 96. nejlepšího kytaristu všech dob.

Na škole se špatně učil, zajímalo ho maximálně umění. Učil se do svých patnácti let, poté ze školy odešel. Šel pracovat jako tiskař v pornočasopisu Ribald. Ovšem v šestnácti se začal učit doma na kytaru. Hrál s kamarády na plesech. Zprvu hrál Angus na kytary jeho bratra Malcolma, ale v jeho sedmnácti mu matka koupila jeho vlastní nástroj. Byla to levná, akustická kytara. Angus se rozhodoval jestli nepůjde chodit na kytarový kurz pro začátečníky, ale pak si to rozmyslel a učil se sám doma, takže jeho hraní bylo nepřesné.Angus hrál v mnoha kapelách, kde vystupoval stejně energicky jako vystupuje v AC/DC.
Jednou - se skupinou Tantrum - při hraní zakopl o kabel, spadl na zem a neuvěřitelně se zamotal. Lidé, kteří tam byli, ho odměnili velikým potleskem. V roce 1973 - po rozpadu kapely Velvet Underground - se Malcolm rozhodne založit novou kapelu. Poprosí Anguse a ten přijímá. Začíná Angusova zlatá éra.

Mohli by vás také zajímat…