zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vyrůstala v Cedar Falls ve státě Iowa jako dcera univerzitního profesora angličtiny a učitelky, která se věnovala ochotnickému divadlu. Právě zásluhou umělecky orientované matky začala hrát už v dětském věku na jevišti a vzdělávala se ve zpěvu a ve hře na klavír.

První profesionální zkušenosti získala díky účinkování v TV reklamách. Ve filmu se prosadila hned svou první úlohou brýlaté třináctileté Rose Chismoreové, o jejímž dospívání v neurovnaných rodinných poměrech na poč. 50. let v Nevadě vypráví psychologický snímek Květ pouště (r. E. Corr). Neméně zdařile se zhostila postavy nenápadné a ostýchavé Kat Arujové, jedné ze tří mladých servírek (Julia Robertsová a Lili Taylorová), z nichž každá směřuje k jiným životním cílům, v romantické komedii z prostředí malé pizzerie Mystic Pizza (r. D. Petrie).

V následujícím období však větší uplatnění nalezla v TV, kde hrála mj. jednu z hlavních rolí v seriálu Courthouse (1995, Soudní síň - ČTV) a jako host vystoupila v seriálu Chicago Hope (Nemocnice Chicago Hope - ČTV). 1993 vystudovala angličtinu na Dukeově univerzitě.

Od roku 2013 hraje v televizním seriálu The Bridge postavu jménem Charlotte Millwright.

Mohli by vás také zajímat…