zavřít
Upravit životopis

Životopis

Anne Fletcher byla v době, kdy se usadila na režisérské křeslo filmu Let's Dance, jednou z nejvyhledávanějších choreografek. Její debutový snímek a jeho následné pokračování vydělaly dohromady po celém světě přes 262 milionů dolarů. Fletcher u filmu Let's Dance 2 zastávala funkci vedoucí výroby, které se ujme i u chystaného Let's Dance 3D. V lednu 2008 měl premiéru její film 27 šatů s Katherine Heigl, Edem Burnsem a Jamesem Marsdenem. Film, který po světě utržil přes 160 milionů dolarů, ji vynesl do pozice jedné z nejžádanějších současných režisérek.

V současné době se chystá na natáčení snímku Matadors, který by měla točit pro společnost Offspring Entertainment. Film sleduje osudy dvou muž, kteří své nadšení pro baseball vyjádří tím, že založí tým „roztleskávačů“.

Jakožto spoluproducentka se podílela na filmu Svatby podle Mary v režii Adama Shankmana.

Fletcher, která se narodila v Detroitu, začala tančit ve 12 letech, ve 13 letech tanec vyučovala a v 15 tančila profesionálně. V osmnácti letech se po dokončení střední školy přestěhovala do Los Angeles, aby zde pokračovala v taneční kariéře. Posléze procestovala celý svět a objevila se v pořadech jako The Tracy Ullman Show, The Smothers Brothers a v minisérii War and Remembrance.

Poté, co s Danem Aykroydem a Tomem Hanksem natočila videoklip pro Dragnet, se začala objevovat i ve filmech. Debutovala ve filmu Maska, po kterém následovali Flinstoneovi, což byly jen první dva z celé řady filmů, na kterých se podílela nejprve jako tanečnice a posléze jako pomocná choreografka Adama Shankmana.

Navrhla choreografii pro dva úspěšné filmy společnosti Disney, Princezna ledu a Ochránce, a jako choreografka se podílela také na filmech 40 let panic, Riskni to s Polly a Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery. Její práci můžeme vidět také ve filmech Trestná lavice, Kašlu na lásku, Hříšné noci a Bravo, girls! V televizi se podílela na seriálech Odpočívej v pokoji, Soudkyně Amy a Buffy, přemožitelka upírů.

Anne Fletcher

51 let, herečka, režisérka, choreografka

Mohli by vás také zajímat…