zavřít
Upravit životopis

Životopis

Nenápadný herec, kterého každý zná, ale nikdo neví, jak se vlastně jmenuje. To je Anthony LaPaglia, představitel nejen mnoha tvrdých chlapíků a mafiánů, ale také nekompromisního detektiva Jacka Maloneho ze seriálu Beze stopy.

Právě za tuto kreaci si ho oblíbili televizní diváci i kritici na celém světě. Za ztvárnění neúplatného muže zákona dostal dokonce prestižní cenu Zlatý glóbus.

Málokdo by přitom řekl, že člověk, který ztvárnil bezpočet ostrých hochů z newyorských předměstí, je původem Australan. "Když jsem začal hrát, změnil jsem svůj přízvuk na americký a dnes už po australsku neřeknu ani slovo," prohlašuje devětačtyřicetiletý sympaťák, kterého u nás známe třeba z filmů Podzim v New Yorku, Lantana nebo Přeber si to znovu.

Mnohé před časem překvapil rozhodnutím zmizet z hollywoodského výsluní a vrhnout se do stínu nezávislých produkcí. Nyní už ví, že tento krok s sebou přinesl jeden nepříjemný důsledek. "Víte, je hezké hrát ve filmech, které jsou kvalitní a mají lidem co říct, ale neuživí vás to," přiznává Anthony, kterého ovšem právě tato skutečnost naštěstí přivedla na televizní obrazovky. ,,Dostal jsem pět scénářů, které byly dobré, a vybral jsem si z nich ten nejlepší. A to byl seriál Beze stopy," vzpomíná.

V seriálu představuje šéfa policejního oddělení, které se zabývá hledáním pohřešovaných osob. ,,Je to všechno hodně realistické a některé epizody jsou založené na skutečných událostech, což jim dává velkou míru autenticity," vysvětluje.

LaPaglia má k práci televizního detektiva i dobré fyzické předpoklady. V 80. letech minulého století chytal v brance v národní fotbalové lize za Adelaide City a West Adelaide. Fotbal si ale vybral svou daň, v roce 2004 Anthony podstoupil operaci kyčle. Od té doby hraje už jen v amatérských klubech a občas vyběhne na pažit i se slavnými kolegy, jako třeba Frankem Leboeufem, Vinniem Jonesem a Stevem Jonesem, v dresu Hollywood United. V rodné Austrálii je spoluvlastníkem FC Sydney a z kalifornského domova se pravidelně létá dívat na všechny zápasy svého mužstva.

Jeho manželka často létá s ním. Anthony totiž žije s herečkou, taktéž australskou, Giou Carides, a tak nadšeně fandí oba. Pár se poznal v roce 1994 při natáčení filmu Lucky Break. O čtyři roky později se vzali a v roce 2003 přišla na svět i vytoužená dcera Bridget.

Mohli by vás také zajímat…