zavřít
Upravit životopis

Životopis

Antoine Fuqua prokázal mimořádné nadání již ve svém celovečerním debutu Střelci na útěku, ve kterém obsadily hlavní role mezinárodní herecké hvězdy Chow Yun Fat a Mira Sorvino. Na tento film navázal komediálním thrillerem Vnadidlo. Fuqua dosáhl velkého úspěchu s filmem Training Day, který pojednával o jednom dni v životě zkorumpovaného policisty (Denzel Washington) a jeho seriózního mladého učně (Ethan Hawke).

Oba představitelé hlavních rolí byli nominováni na Oscara, kterého Washington získal. Jeho zatím posledním filmem bylo akční drama Slzy slunce s Brucem Willisem a Monicou Bellucci. Díky svému vizuálnímu a výpravnému cítění se stal v minulosti velmi žádaným režisérem reklam a hudebních videoklipů.

Pracoval pro firmy jako Miller Genuine Draft, Reebok, Toyota nebo Sprite a pro mnoho hudebních umělců a skupin včetně Arrested Development, Prince, Stevieho Wondera a Toni Braxton. Za videoklip k písni Gansta’s Paradise rappera Coolio obdržel Fuqua cenu MTV Award a dvě prestižní ceny Music Video Production.

Mohli by vás také zajímat…