zavřít
Upravit životopis

Životopis

Anton Corbijn se narodil v Holandsku ale již desítky let žije ve Velké Británii, je známý po celém světě jako vlivný portrétní fotograf, který přes 35 pracuje s malíři, režiséry, herci, spisovateli a muzikant. Jeho fotografie jsou většinou černobílé a lze je vidět na více než 100 obalech desek, v časopisech a knihách, jakož i v galeriích a muzeích. Více než tucet svazků jeho fotografií bylo publikováno pod názvy FAMOUZ, 33 Still Lives, WERK, a U2&i. Corbijn vydal knihu o natáčení svého filmu Control, pod názvem In Control a ve stejnou dobu, kdy je uváděn film Američan, vychází kniha s názvem Inside The American, která bude obsahovat fotografie z natáčení a příprav filmu v roce 2009.

Američan je jeho druhý celovečerní film, první dramatický film natočil Control v roce 2007, tento film získal 5 cen BIFA (British Independent Film Awards), jakož i celou řadu dalších cen po celém světě vč. ceny The Best New British Feature Award na Mezinárodním filmovém festivalu v Edinburghu. Ve filmu Control hraje Sam Riley, nový herecký objev, který za svou roli Iana Curtise vyhrál několik cen včetně ceny BIFA, stejně tak jako Toby Kebbell, který hrál ve filmu manažera. Samantha Morton, která hrála Ianovu ženu Debbie, byla nominovaná na cenu BIFA a získala nominaci na cenu BAFTA - stejně tak jako samotný film.

Corbijn pracuje rovněž jako grafik, navrhuje plakáty, obálky časopisů, loga
(např. logo jeho rodného města Den Haagu v Nizozemí) a 10 obalů na desky např. pro Depeche Mode a hudebního skladatele, který napsal hudbu k Američanovi Herberta Grönemeyera. Navrhuje rovněž scény při koncertech jako jsou všechna světová turné skupiny Depeche Mode od roku 1993, za tyto návrhy získal mezinárodní uznání.

Mohli by vás také zajímat…