zavřít
Upravit životopis

Životopis

Česká herečka Antonie Talacková se narodila v Praze 27. července roku 1978. Již od útlého věku tíhla k umělecké sféře. Ráda tančila, převážně latinskoamerické tance. Rodiče si však přáli, aby jejich dcera vystudovala medicínu. Nastoupila tedy na gymnázium a odmaturovala z biologie a chemie, tedy z předmětů, které jsou pro přihlášení na medicínu důležité. Antonie však cítila, že její skutečné touhy vedou někam jinam. Její přání se jí nakonec podařilo realizovat a namísto studia lékařství nastoupila roku 1997 na JAMU v Brně, kterou zdárně ukončila. Pokoušela se také o studia herectví přímo v Praze, tam však nebyla přijata.

Talentovaná dívka brzy zaujala svým vynikajícím hereckým projevem a tak v druhém ročníku JAMU přišla nabídka na angažmá v brněnském Národním divadle, na jehož scéně odehrála spoustu krásných rolí. Antonie působila včetně studia v Brně plných deset let. Vytvořila např. postavu Celimény v dramatu MISANTROP od Moliéra či Hermii v Shakespearově komedii SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ nebo Krásku v Hrubínově KRÁSKA A ZVÍŘE. Právě při účinkování v inscenacích MISANTROP a KRÁSKA A ZVÍŘE se seznámila s hereckým kolegou Igorem Barešem, za kterého se provdala.

Ačkoliv divadelní práce v Brně byla pro Antonii velmi zajímavá a pracovala s milými lidmi, přesto se nakonec vrátila do Prahy. Má zde maminku a tak ji srdce táhlo k její rodině. V Praze hraje v Národním divadle a patří mezi často obsazované herečky. Vytvořila zde např. postavu Beatrice Rasponi v Goldoniho hře SLUHA DVOU PÁNŮ, v díle DON JUAN od Moliéra ztvárnila Kačenku, byla také Růženou Wolfovou ve Štechově komedii DAVID A GOLIÁŠ (na scéně Stavovského divadla), rovněž se převtělila do podoby Chloe Coverlyové ve Stoppardově hře ARKÁDIE.

Antonie Talacková také velmi pěkně zpívá. Byla obsazena do dvou postav – Bugyna a Julča – v představení retro-muzikálu REBELOVÉ, který byl uváděn v Praze a v Bratislavě. Kromě domovských scén hostuje také v jiných divadlech, např. v Činoherním klubu v Praze ji diváci mohli vidět jako Yvonu v úsměvné hře od Feydeaua DÁMSKÝ KREJČÍ. Milovníci Letních Shakespearovských slavností mohli sympatickou a půvabnou Antonii Talackovou vidět jako Mirandu v dramatickém díle W. Shakespeara BOUŘE.

Milovníci divadla teda tvář Antonie Talackové velmi dobře znají, je bohužel však škoda, že filmovým a televizním divákům není tolik známá. Příležitostně se před kamerou také objevuje, nicméně by si zcela jistě tato výborná herečka se zajímavým hlasem a procítěným hereckým projevem zasloužila větší prostor. Retro období 60. let si po muzikálu REBELOVÉ zopakovala v roce 2009 před televizní kamerou, hraje jednu ze studentek – Radku – v seriálu České televize s názvem VYPRÁVĚJ. Ona sama mj. za velmi zajímavou roli považuje postavu tělesně postižené dívky na vozíku v seriálu TV NOVA – POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ. Tato role jí dle jejích vlastních slov dala mnoho nových zkušeností a možnost náhledu do života tělesně postižených, jejichž život je často v mnohém bohatší a procítěnější nežli život zdravých lidí. Hereckým partnerem Antonie Talackové byl Jan Potměšil, jehož život osudově změnila dopravní nehoda v roce 1989.

K celkovému koloritu Antonie Talackové je ještě třeba dodat důležitou informaci – v roce 2006 byla nominována na cenu Thálie za roli Rosalindy v Shakespearově komedii JAK SE VÁM LÍBÍ. Milovníci telenovel buou jistě znát její sympatický hlas. Antonie nadabovala např. postavu zlé a panovačné Rity v seriálu NAVZDORY OSUDU, naopak rolí kladnou a životem zkoušenou byla postava Rosaury v seriálu DIVOKÁ KOČKA.

Mohli by vás také zajímat…