zavřít
upravit profil

podnikatel, automobilový závodník, manažer

63 let,narozen: 1. 7. 1954 Praha, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Automobilový závodník Antonín Charouz se může pochlubit rozsáhlým výčtem úspěchů. V sezoně 2008 rozšířil svou neobyčejnou sbírku již na 38 mistrovských titulů! K největším milníkům kariéry patří dva tituly evropského šampióna v závodech do vrchu z let 1985 (skupina B) a 1992 (skupiny N). Třikrát startoval v Americe v závodě do vrchu Pikes Peak, který je považován za neoficiální mistrovství světa v závodech automobilů do vrchu. V roce 1994 zde vyhrál svou kategorii a vytvořil nový tratový rekord. Antonín Charouz je také jediným českým jezdcem, jenž dokázal vyhrát závod mistrovství světa v závodech cestovních automobilů na okruzích. K dalším významným úspěchům Antonína Charouze na zahraničních tratích patří titul mistra Rakouska v závodech do vrchu (1992) nebo vítězství v Poháru FIA - Zóna Střední Evropa v závodech na okruzích (2005). Antonín Charouz získal již 38 mistrovských titulů, a to jak na okruzích, tak v závodech do vrchu i v automobilových soutěžích. Svou sbírku úspěchů rozšiřuje dodnes, neboť se s vozem Mercedes-Benz C-Klasse AMG DTM pravidelně účastní podniků Mezinárodního mistrovství České republiky v závodech na okruzích Divize 4 a stále zůstává pro své soupeře obrovským měřítkem. Antonín Charouz je také pětinásobným vítězem prestižní ankety Zlatý volant (1985, 1988, 1989, 1990 a 1992) a držitelem mnoha dalších trofejí, včetně ceny Fair play udělované Mezinárodním olympijským výborem.

Vedle svého úspěšného účinkování v závodech na okruzích se tento uznávaný sportovní manažer věnuje svým svěřencům, kterými jsou také úspěšní závodníci Tomáš Enge, Jarek Janiš, Jan Charouz, Erik Janiš a Stefan Mücke a týmu Charouz Racing System, jenž v pozici tovární stáje společnosti Aston Martin Racing bojuje v seriálu Le Mans Series 2009 a slavném závodě 24h Le Mans 2009 v královské třídě závodů vytrvalostních vozů (LMP1).

Antonín Charouz byl držitelem licence českého týmu A1GP, a v letech 2006 a 2007 se mu podařilo přivést do České republiky závod této prestižní formulové série.

- zakladatel agentury BPA sport marketing
- manažer závodních jezdců Tomáše Engeho, Jarka Janiše, Jana Charouze, Erika Janiše, Stefan Mücke a dalších
- zakladatel závodu Ford Fiesta Cup v ČR
- pořadatelství závodu Euro F3000, DTM a A1 GP v ČR

Antonín Charouz

63 let, podnikatel, automobilový závodník, manažer