zavřít
upravit profil

fotbalista

narozen: 16. 5. 1907 Praha, Československo  † 18. 4. 1988 Praha, Československo

Upravit životopis

Životopis

Antonín Puč byl český fotbalový útočník, střelec branky ve finále MS 1934 v Itálii a člen Klubu ligových kanonýrů.

Sportovní kariéra
Začínal v Čechii Smíchov, přešel do SK Smíchov a odtud jako osmnáctiletý v roce 1925 do Slavie, za kterou hrál 18 let. Sehrál v ní 700 zápasů. Pak hrál ještě krátký čas za žižkovskou Viktorii a končil opět na Smíchově. Nastřílel 123 branek (112 za Slavii Praha, 11 za Viktorii Žižkov), kterými se zapsal mezi nejlepší české kanonýry. Ještě mnoho let poté hrál za fotbalové internacionály.

Reprezentace
Sehrál 59 zápasů v dresu ČSR a dal v nich 34 branek (do nedávna nejlepší střelec reprezentace, překonal ho Jan Koller). Hrál na dvou mistrovstvích světa, roku 1934 v Itálii a 1938 ve Francii.

Charakteristika
Jeho specialitou byly ostré falšované střely z těžkých úhlů, kterým málokdo dokázal čelit. Dlouho hrál na místě levé spojky, ale když přišel do Slavie Vlasta Kopecký, přešel Puč na levé křídlo a hrál výborně i na novém místě. Znovu dával góly, protože Kopecký a v dresu ČSR Nejedlý mu posílali skvělé, kolmé přihrávky, na které Puč nabíhal. Střílel většinou halfvolejem, a protože měl skvělé klopení nohy, nikdy nepřestřelil.

Antonín Puč

80 let, fotbalista