zavřít
Upravit životopis

Životopis

Antonio Puerta byl španělský reprezentant který hrál za FC Sevilla.Nastupoval především v obraných řadách fotbalového týmu.Za tým FC Sevilla nastoupil v 53 zápasech a vsřelil 5 gólů.Jeho fotbalové umění ho přivedlo do reprezentace a zaručil zájem takových klubů jako třeba Real Madrid,Arsenal a Manchester United...

Při ligovém zápasu,kdy hrála Sevilla proti Getafe,zkolaboval v důsledku infarktu uprostřed zápasu.Díky rychlému zásahu spoluhráče Dragutinoviče a lekářů se Puerta postavil na nohy a odešel do kabin.Kde bohužel došlo k druhému infarktu,který se stal Puertovi osudným.Byl odvezen do nemocnice. Jeho stav po resuscitaci byl stále vážný a orgány zátěž nevydržely.Na následky jejich selhání zemřel Antonio Puerta 28.8.2007.

Puerta zde zanechal manželku,která je v 7.měsíci těhotenství. Přítelkyně zesnulého Antonia Puerty Mar Roldanová porodila v neděli 23.10.2007 záložníkova syna Aitora Antonia. Malý Aitor byl okamžitě zapsán na seznam držitelů permanentek na zápasy sevillského celku. Podle agentury Reuters jsou matka i dítě v pořádku a mezi prvními gratulanty byl v nemocnici i José Maria del Nido, prezident sevillského klubu, kterému Puerta pomohl ke dvěma triumfům v Poháru UEFA za sebou.