zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z nábožensky založené zemědělské rodiny. Navštěvovala klášterní školu poblíž Soissons a v šestnácti letech nastoupila jako sekretářka, telefonistka a stenotypistka do cukrovaru.

Brzy ji však tato monotónní práce omrzela, proto se rozhodla odejít do Paříže, kde se stala manekýnkou a její tvář se poč. 70. let začala často vyskytovat na obálkách módních časopisů.

Pro film ji objevil režisér Louis Malle, který ji - ačkoliv neměla žádné herecké vzdělání ani zkušenosti - svěřil ve svém psychologickém dramatu Lacombe Lucien úlohu židovské dívky France, jež za okupace prožívá složitý vztah k venkovskému chlapci (Pierre Blaise), kolaborujícímu s gestapem.

Během 70. let se jako charakterní herečka uplatnila ve významných francouzských a zejména italských filmech, kde jí obvykle připadly rozsahem nevelké role moderních intelektuálek.

První hlavní roli, film. režisérku Annu, která na svých cestách navazuje známosti s nejrůznějšími lidmi, vytvořila v psychologickém dramatu Anniny schůzky (r. Ch. Akermanová). I v následujích letech se objevuje na film. plátně vesměs ve vedlejších úlohách, z nichž vyniká postava manželky bratra (Dean Stockwell) hlavního hrdiny (Harry Dean Stanton) v psychologickém dramatu Paříž, Texas (r. W. Wenders).

Jejím manželem byl známý americký film. architekt Dean Tavoularis.

Mohli by vás také zajímat…