zavřít
Upravit životopis

Životopis

B-Real (občanským jménem Louis Freese) se narodil 2. června 1970 mexicko-kubánskému páru. Jeho hlas patří k nejsnadněji rozpoznatelným hlasům v hip hopovém světě - nosový hlas, který se stal legendou. Před působením v Cypress Hill byl 80. letech členem černošského gangu ve své rodné čtvrti, věnoval se break-dancingu, fotbalu a návštěvám mejdanů. Na škole se seznámil se Senem a jeho bratrem Mellow Man Acem a společně se poflakovali po okolí. Než B-Real opustil střední školu Bell, chtěl se stát žurnalistou, psal v té době poezii a prózu.

V East LA ty školy byly v pohodě, učitelé se starali a hodně tě naučili, škola byla v klidu a já měl dobrý známky. Když jsem tehdy přešel na střední Bell a Maywood (školy s roční rotací žáků), zjistil jsem, že zdejší učitelé na to serou, nestarali se. V těch školách bylo moc dětí, byli jako šílení a já tam nechtěl zůstat.

To byl důvod jeho odloučení od otce. Spolu s matkou a sestrou se přestěhoval do okolí Bell a South Gate. Kromě jiného se stal také členem gangu, který si říkal South Central Blood Set Neighborhood Family.

Začít v tom gangu byla pro mě naprosto přirozená věc. Nastěhoval jsem se do South Central, čtvrti v South Gate a protože Sen Dog byl považován za člena Neigborhood Family, znal je a představil mě jim. Moje rodina byla vždycky namočená v nějakém gangu a tak pro mě bylo velmi snadné se k tomu dostat.

Špatné vztahy v rodině se odrazily i v textu skladby Illusions: Teď jsem se vzbouřil, tak mnou rodina opovrhuje. Později se stal dealerem cracku.

Myslel jsem si, že už nikdy nenapíšu rapový verš.

V roce 1988 byl střelen do zad při jedné nepovedené akci kulkou ráže .22 a následně byl hospitalizován v nemocnici Martina Luthera Kinga s průstřelem plic. Dusil se a polykal vlastní krev.

Taková věc se ti navždy nesmazatelně zaryje do paměti. Byl jsem rád, že mám vedle sebe Sena Doga a Muggse, díky nim jsem stále tady.

Tento zážitek B-Real zúročil v textu písně Lick A Shot: Odkud přišla ta kulka? Ztratil jsem dech, když prošla plícemi, uvědomil jsem si, že jsem byl střelen kulkou, kterou jsem nečekal. B-Real má tělo pokryté tetováním, například vrčícího tygra si nechal vytetovat v Amsterdamu. Drak vydechující oheň je památkou na cestu do Tokya. Některé lebky byly inspirovány strašidelným logem Cypress Hill. Na prsou má vytetované dva klauny, jeden se směje, druhý pláče a nápis pod ním říká: směj se teď, plakej později. Marihuanový list zdobí jeho pravou paži

B-Real je fanaticky pořádkumilovný, čemuž odpovídá i čistota jeho domu v Hollywood Hills nad slavným Sunset Boulevardem. Vlastní bazén, několik platinových desek a jeho obývací pokoj, ve kterém nejčastěji píše verše, zdobí fotografie z koncertů Cypress Hill, japonské katany a pásky tae-kwon-do. Jeho přítelkyně a kamarádi obývají dům zatímco se B-Real nachází na turné s kapelou. Vibe Magazine přinesl kusé informace o potížích s třemi maskovanými zloději, na které B-Real narazil jednoho dne po svém návratu z Venice Beach.

Nechal jsem hloupě brokovnici nahoře v ložnici, nebyla tam nějaká přirozená ochrana. Proto mám rád tyhle kopce, dům je v ústraní. Kdyby o něco šlo, můžu zavolat Muggsovi, bydlí blok ode mě a může tady být skoro okamžitě.

To byl jeden z důvodů, proč si hned druhý den B-Real pořídil Sig-Sauer 9mm s nočním viděním a Colt .380 B. Tato událost nejlépe poukazuje na to, o čem je skladba How I Could Just Kill A Man.


Vedlejší projekty

Kush Project
Jedná se o rap/rockový projekt, který dal B dohromady spolu s Raymondem Herrerou (bicí) a Christianem Olde Wolbersem (basa) z Fear Factory, Stephenem Carpenterem (kytara) z Deftones.

Psycho Realm
Latinsko-americká hip hopová formace, v níž B působil krátce, spolu se dvěma latino rappery Duckem a Jackenem Gonzálesovými, v obodbí vydání jejich stejnojmenného debutu. V současné době Jacken s Duckem pokračují sami a mají na kontě již třetí studiovou desku.

Ve zkratce:
· žije v Sherman Oaks, California
· rád hraje videohry
· hodně čte
· věří v Boha
· má rád gangsterky, dokumenty, autobiografie a také duchovno
· jeho idolem je Chuck D (Public Enemy)
· není ženatý, ale má syna Chrise, který se narodil 27. srpna 1986, když B-Realovi bylo 16 let
· před dokončením IV se stala jeho přítelkyní Carmen Electra, která se později stala přítelkyní a krátce i manželkou basketbalisty Denise Rodmana
· je fanouškem LA Lakers a Chicago Bulls (nehledě na Rodmana)
· často dává autogramy na ňadra svých fanynek
· má hnědé oči
· jeho matka pochází z Kuby, jeho otec je potomek rodiny pocházející z Duranga v Mexiku, sám ale vyrostl v Arizoně


Autor: www.cypresshill.cz

Mohli by vás také zajímat…