zavřít
Upravit životopis

Životopis

Bacary Sagna, francouzský profesionální fotbalový hráč senegalského původu se narodil 14. února 1983 v Sens ve Francii. Kvůli jeho vzdušné síle a fyzické zdatnosti hrál Bacary Sagna obvykle pravého obránce. Také může hrát středního obránce, levého obránce a středního záložníka. Jeho bratranec Ibrahima Sonko hraje také v Anglii, za Stoke City.

Už hrál za Francii U-21 a v roce 2006 Na mistrovství Evropy U-21. V říjnu 2007 měl svůj debut za mateřskou zemi, Francii v kvalifikaci na EURO 2008 proti Faerským ostrovům.

Nastartoval svou fotbalovou kariéru v klubu Auxerre B v roce 2002. Objevil se v tomto klubu již v poháru UEFA, kde se mimořádně předvedl jako pravý obránce a zasloužil si místo v prvnímu týmu v Ligue 1, kde Bacary Sagna odehrál 87 zápasů. Měl velký podíl na vítězství Francouzského poháru v roce 2005. Byl také kousek od vítězství v Ligue 1.

V červenci 2007 přestoupil do Arsenalu za nezveřejněný poplatek a od roku 2008 hraje za klub s dresem číslo 3 po Ahley Coleovi a po skvělém Nigelu Winterburnovi. Dříve hrál v Arsenalu pravého beka Eboué, ale po příchodu Sagny, hraje beka Sagna a Eboué hraje pravé křídlo. Svůj debut za Arsenal měl ve vítězném zápase proti tureckému týmu Genclerbirligi v přátelském utkání na rakouském stadiónu Waltersdorf Stadium. Poprvé se v Premier League objevil a vzbudil u diváků údiv skvělým výkonem proti týmu Fulham. V březnu 2008 dal svůj první profesionální gól na stadiónu Stamford Bridge proti Chelsea. Bohužel pak měl Bacary Sagna zranění kotníku.

4.června 2008 Bacary Sagna podepsal s Arsenalem novou smlouvu na dva roky, ale může se zvýšit až do roku 2014. Sagna prohlásil:"Miluji Arsenal, je to ohromný klub", a dodal, manažer klubu je skvělý a další sezónu chceme bojovat o všechny trofeje."

Získal hodně cen během své kariéry, včetně nejlepší hráč klubu Auxerre za sezónu 2006-07, nejlepší francouzský pravý obránce za sezónu 2006.07, nejlepší jedenáctka Ligue 1 2006-07 a člen PFA jedenáctky sezóny 2007-08.

Usiluje s Arsenalem o titul v Premier League. Je velmi slušný člověk a nejraději ze svých spoluhráčů má Kolo Toureho, Emmanuela Eboueho a Justina Hoyte.