zavřít
Upravit životopis

Životopis

V letech 1995 a 1996 zvítězila na několika pěveckých soutěžích Základních uměleckých škol. V roce 1996 natočila na CD dětský písňový cyklus " Čarohrátky" soudobého českého skladatele Jiřího Doubka.

Od roku 1997 studovala na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením zpěv ve třídě prof. Jariny Smolákové. V roce 2000 na gratulačním koncertě k narozeninám Petra Ebena provedla písňový cyklus Nursery Songs za skladatelovy klavírní spolupráce. Na celostátní Duškově pěvecké soutěži v témže roce získala první cenu.

V roce 2002 na koncertě v sále B. Martinů vystoupila s Českým komorním orchestrem , který řídil dirigent Ondřej Kukal (A.Vivaldi - Canta in prato). Od roku 2002 pokračuje ve studiu zpěvu u prof. Daniely Šimůnkové-Štěpánové. V roce 2003 byla přijata do její pěvecké třídy na Konzervatoř Jana Deyla v Praze. Na této škole v současné době studuje kromě zpěvu také hru na klavír u prof. Jany Köhlerové. Od roku 2003 průběžně spolupracuje s komorním orchestrem " Musica lucente" , který řídí Petr Budín. V letech 2003 a 2004 s nimi vystoupila na koncertech složených z vokální tvorby A. Vivaldiho. V listopadu 2005 provedla spolu s dalšími sólisty (M.Cukrová, A.Hlaváček, A.Plachetka) sopránový part v Requiem Jana Dismase Zelenky, které dirigoval Zdeněk Klauda.

Koncem listopadu 2005 se též zúčastnila lekce s francouzskou pěvkyní a odbornicí na barokní hudbu Stephanií Révidat . V dubnu 2006 získala 2. cenu v kategorii konzervatoří na Duškově pěvecké soutěži s mezinárodní účastí (opět za interpretaci árie W.A.Mozarta). V červnu 2006 dvakrát vystoupila jako sólistka s komorním orchestrem " Musica lucente" (klavírní koncert D dur Josepha Haydna).

V listopadu 2007 se úspěšně zúčastnila soutěžní přehlídky konzervatoří ČR, kde získala čestné uznání ve 2.kategorii.