zavřít
Upravit životopis

Životopis

Barney Clark se narodil 25. června 1993 v Londýně. Matka je Australanka a otec Angličan, čímž získal Barney dvojí národnost.

Herecký talent se u Barneyho projevil již ve třech letech, kdy dostal k Vánocům loutkové divadlo. Líbilo se mu vyprávět příběhy a vymýšlet svoje vlastní představení pro rodinu a přátele. V mateřské školce si poprvé vyzkoušel divadelní líčidla, když hrál v Červené karkulce dřevorubce. Na základní škole se pak začal více zajímat o drama, objevoval se ve školních hrách a estrádách pro rodiče. V pohádce O Popelce mu byla mu nabídnuta role prince, ale místo toho si raději vybral roli zlé nevlastní matky, protože si myslel, že to bude mnohem zábavnější.

Zápis do Anna Scher Theatre, světově známé divadelní společnosti v Islingtonu v Londýně, nebo návštěva letních hereckých kurzů, které společnost pořádá, jsou vzhledem k enormnímu zájmu uchazečů velmi obtížné. Barneyho matka umístila synovo jméno na čekací listinu, když mu byly pouhé dva roky. V létě 1999, když mu bylo 6 let, byl pozvánce letní herecký kurz na zkušební týden. Nejen, že tam zůstal čtyři týdny (tak moc se mu to líbilo), ale také přednostně navštívil další tři letní školy a klasické vyučovací hodiny v průběhu roku 2002.

Neil Hunter, rodinný přítel, se v roce 2001 podílel na scénáři a natočil film The Lawless Heart a Barneyho obsadil do role Jamese, syna hlavní postavy, kterou hrál Bill Nighy. Ačkoliv měl malou roli - hlavní věta, kterou řekl, byla „chci hranolky“ - zatoužil Barney po opravdovém herectví.

Zájem o Barneyho ze strany agentů a castingových společností byl nyní enormní. Jeho rodiče byly však na syna pyšní, že se nezaprodal komerčním záležitostem a reklamám - chtěli ochránit jeho soukromí a umožnit mu si užívat běžné zkušenosti vyrůstajících dětí.

Na jaře 2003, Joyce Nettler, režisérka společnosti Anna Scher Theatre, se zapojila do obsazování herců do válečného televizního dramatu, Foylova válka (Foyle’s War, r. Giles Foster). Navštívila jednu z dětských tříd, do které chodil Barney, a nabídla mu roli v epizodě nazvané War Games.

Barney pečlivě navštěvoval hodiny herectví a počínal si velice dobře. V září 2003 byl přizván do profesionální třídy herectví Anna Scher Theatre. Tyto talenty si vybírají učitelé, aby jim dávali hodiny navíc a ti si tak zlepšili své dovednosti a získávali rady pro svoji další profesionální dráhu. Vyučovací hodiny se konají dvakrát týdně a vyžadují naprostou pozornost. Barney patří mezi nejmladší děti, které byly do těchto hodin přizvány, a ohromně si je užívá, ačkoliv jeho role v Oliveru Twistovi jeho pravidelnou docházku přerušila

Mohli by vás také zajímat…