zavřít
Upravit životopis

Životopis

Černý americký zpěvák (ale i pianista a bubeník) na pomezí soulu a popu (nar. 1944). Známý svým “sexappealovým projevem”. Pochází z Texasu, od dětství žije v Los Angeles. Počátkem 60. let se objevuje v R&B skupině Upfronts. Později spolupracuje se sk. Bob And Earl (1963) a Earlem Nelsonem. Barry White pracuje i jako autor a aranžér (úspěšná je např. v r. 1966 Felice Taylor nebo od r. 1968 skupina Love Unlimited).

Občas nahrával pod pseudonymem Lee Barry ale sólové kariéře se začíná plně věnovat až v r. 1973 (pod vlivem Isaaca Hayese) a prvním hitem, na němž ho ještě doprovází dívčí trio Love Unlimited, se stává píseň Walking In The Rain With One I Love. Barry White se brzy stává velmi úspěšným. Velkým hitem je instrumentálka Love´s Theme, vydaná ale pod hlavičkou jeho instrumentálního souboru Love Unlimited Orchestra (první příčka v americké hitparádě).

Dalšími hity se stávají m.j. písně Can´t Get Enough Of Your Love (první v USA) a You´re The First, The Last, My Everything (první v Anglii, druhé v USA). Vrcholu amerického žepříčku dosáhlo též album Can´t Get Enough (1974). Počátkem 80. let jeho popularita klesá ale v r. 1987 se relativně úspěšně navrací. Např. v r. 1989 má další hit - skladbu The Secret Garden. Barry White nazpíval v r. 1992 duet s Lisou Stansfield - All Around The World.

Mohli by vás také zajímat…