zavřít
Upravit životopis

Životopis

Po maturitě studoval Fakultu sociálních věd, obor žurnalistická fotografie. Na pražské FAMU vystudoval obor scenáristika a dramaturgie, absolvoval v roce 2000. Jako asistent režie se podílel na Gedeonově filmu Návrat idiota (1999). V roce 2002 natočil podle vlastního scénáře svůj celovečerní hraný debut Děvčátko. Surrealisticky laděné leporelo, odehrávající se na pražském sídlišti, bylo oceněno Českým lvem (za herecký výkon Jany Hubinské) i na zahraničních festivalech.

K Tučkově dokumentární tvorbě patří filmy Báječný muž na létajícím stroji (1997), Komedie (2001), Human Step (2008), United Islands of Prague (2009). Natáčí také filmy o filmu a hudební klipy. Nakladatelství Labyrint vydalo jeho sbírku povídek Velmi krátké vlny (2009). Hraje v discoreové skupině The Ritchie Success (CD Chloroform, 2009).

Jako spoluscenárista se podílel na Najbrtově celovečerní prvotině Mistři (2004). Spolu s Markem Najbrtem a Robertem Geislerem napsal scénář filmu Protektor (2009), oceněného šesti Českými lvy (včetně sošek za nejlepší film a scénář) i trofejemi z několika zahraničních festivalů. S Markem Najbrtem a Robertem Geislerem spolupracoval také na scénáři televizního cyklu Kinetická encyklopedie všehomíra (1999 - 2001) a prvního seriálu z produkce HBO Terapie, který právě vzniká v barrandovských ateliérech. Momentálně pracuje na dokumentu Plán o vzniku nového územního plánu hlavního města Prahy, jehož dokončení plánuje v příštím roce.

Benjamin Tuček

45 let, scénárista, režisér

Mohli by vás také zajímat…