zavřít
Upravit životopis

Životopis

Studoval práva a ekonomii v Paříži a se studentským divadelním souborem Théophiliens absolvoval turné po Brazílii.

Touha po dobrodružství ho svedla od úřednické kariéry k různým činnostem (fotbalista, cyklista, trumpetista a vedoucí garáže), než nakonec zvolil hereckou dráhu.

Od roku 1956 působil na pařížských divadelních scénách a o dva roky později debutoval před kamerou úlohou německého vojáka ve filmu Hirošima, má láska (r. A. Resnais).

Jako charakterní herec výrazných vedlejších rolí se prosadil v 70. let především ve společensko-kritických a kriminálních filmech i v komediích, kde měl často za partnerku Annii Girardotovou. Ztělesnil také několik historických osobností (např. J. P. Jaurès, W. Churchill, Danton, L. van Beethoven, V. Hugo, G. de Maupassant, L. Pasteur).

Byl nominován na Césara za vedlejší postavy šéfkuchaře Francise v dramatu Pane vrchní! a klenotníka Maliverta v thrilleru Place Vendôme - Svět diamantů.

Často účinkoval v TV, např. v seriálech Jo Gaillard (1975), Le loufiat (1988) a jako host se objevil v seriálech Le monde parallèle (1967, Paralelní svět), Les cinq dernières minutes (1967, Posledních pět minut), Série noire (1984, Černá řada), Le privé (1986, Soukromý detektiv), Baldi (1997), Juliette (1999) a Manège (Manéž).

Mohli by vás také zajímat…