zavřít
Upravit životopis

Životopis

Britský herec Bernard Hill se narodil dne 17.12.1944. Vystudoval "Politechnic School of Drama v Manchesteru. Jeho první rolí byla role v seriálnu BBC PLAY FOR TODAY. Jeho kariéra stoupala velmi pomalu. Hrál většinou jen v malých televizních dramatech, jako např. "Já,Glaudius". Vedle toho se také věnoval divadlu, zahrál si například hlavní roli v Mackbethovi.

Svou první významější roli si zahral až v roce 1997 (bylo mu 53 let). Bernard si zahrál roli kapitána Edwarda J. Smithe, ve velkofilmu "Titanic", režiséra Jamese Camerona. Díky této roli se dostal do podvědomí diváků po celém světě.

Teprve po této roli se mu začlo dařit. Zahrál si v adaptaci Shakespearova díly "Sen noci svatojánské" po boku takových hvězd, jako Michelle Pfeiffer, Christian Bale nebo Calista Flockhart.

Ovšem za jeho největší dosavadní úspěch lze považovat roli, kterou dostal roku 2002. Režisér Peter Jackson mu nabídl roli ve své trilogii "Pán Prstenů". Zde si zahrál krále Rohanu - Théodena. Tato tole je zatím jistě vrcholem jeho kariéry.

Po skončení natáčení Pána Prstenů se objevil po boku Halle Berry v hororu "Gothika" nebo v komedii "Muzikanti z Clare".


Mohli by vás také zajímat…