zavřít
Upravit životopis

Životopis

Bernie se z klubového komika vypracoval až na jednoho z nejžádanějších komediálních umělců, který vystupoval před vyprodanými hledišti divadel po celé zemi. Jeho úspěchy na tomto poli přilákaly pozornost filmového průmyslu. Mac měl vlastní televizní pořad The Bernie Mac Show na stanici Fox, který si získal velkou pozornost diváků a v anketě časopisů Time, Entertaiment Weekly a TV Guide se stal jedním z nejoblíbenějších pořadů roku 2001.

Kromě toho show získala ceny Emmy, Peabody Award, dvě ocenění Television Critics Association Award a další dvě ceny NAACP. Sám Mac byl na další Emmy nominován. Macův tvůrčí potenciál zasahuje i do knižní tvorby – napsal knihy I Ain’t Scared of You a Maybe You Never Cry Again, které vyšly v nakladatelstvích MTV/Pocket Books a Regan Books/Harper Collins. S dalšími třemi komiky podniknl turné Kings of Comedy, na jehož základě vzniknl v režii Spike Leeho záznam The Original Kings of Comedy.

Mac debutoval v komediálním seriálu Russell Simmons’ Def Comedy Jam, díky kterému získal roli ve filmu Mo’ Money. Zahrál si také ve filmech Life, House Party 3, Lovec žen a Co horšího se může stát. Ale jeho asi nejznámější role je postava Franka Cattona v Dannyho parťácích a jejich dvou pokračováních.

Mohli by vás také zajímat…