zavřít
Upravit životopis

Životopis

Betsy Russell pochází z rodiny významných intelektuálů. Její otec je ikonický ekonom Richard Russell, který více než padesát let psal burzovní věstník Dow Theory Letters, a její dědeček Max Lerner byl autorem a fejetonistou, považovaným za jednoho z největších myslitelů své doby.

Russell dostala ve svých šestnácti letech ve svém rodném San Diegu roli v reklamě na Pepsi a poté se objevila po boku Phoebe Cates ve slavném filmu pro mládež Soukromá škola. Její scéna, ve které jela ve zpomaleném záběru nahoře bez na koni, změnila navždy životy mnoha dospívajících chlapců a je dodnes považována za jednu z nejvíce sexy scén filmové historie.

V průběhu osmdesátých let pokračovala Russell v práci na televizních obrazovkách (kde se objevila v seriálech jako Rodinná pouta, A-Team nebo To je vražda, napsala) a na stříbrném plátně ve filmech jako Tomboy, Anděl se mstí a v řadě dalších. Vdala se za hereckou a tenisovou hvězdu Vince Van Pattena a začala se věnovat výchově svých dětí, ale posléze ji do Hollywoodu vlákala zpět role bývalé manželky zabijáka Jigsawa v sérii Saw.

Mohli by vás také zajímat…