Hudební talent se u ní projevil velmi záhy, a tak již v první třídě základní školy přešla do speciální třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy. Ještě v první třídě začala hrát na flétnu, od druhé třídy hrála na housle a k tomu si přidala i zpěv...

Životopis

Hudební talent se u ní projevil velmi záhy, a tak již v první třídě základní školy přešla do speciální třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy. Ještě v první třídě začala hrát na flétnu, od druhé třídy hrála na housle a k tomu si přidala i zpěv (sborový i sólový).

Po základní škole odešla studovat Střední pedagogickou školu v Přerově se zaměřením na speciální pedagogiku. Na škole hodně pracovala s lidmi s autistickými sklony, což ji hodně bavilo. Současně zpívala v bigbeatovo-rockové kapele a nadále brala i hodiny operního zpěvu.

Rozchod s kapelou přišel přibližně ve stejném období jako maturita. A tak Bianka řešila, co dál. Nakonec se nechala zlákat muzikálem na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Tehdy také zjistila, že na přijímačky bude potřebovat i hereckou průpravu. Tu získala u Vlasty Hartlové, herečky Moravského divadla v Olomouci.

Vedle přijímaček na JAMU zkusila Bianka i přijímačky na DAMU, ale napoprvé se nedostala ani na jednu z těchto škol. Přesto zůstala v Praze, kde nakonec nastoupila do prvního ročníku Vyšší odborné herecké školy v Praze-Michli. Po půl roce ale odešla a zkusila opět přijímačky na DAMU. Tentokrát byla přijata do hereckého ročníku Jaroslavy Adamové, kterou Bianka dodnes považuje za ikonu herectví, a Ladislava Mrkvičky. Školu Bianka úspěšně absolvovala v roce 2007.
Až během studia na DAMU Bianka zjistila, že vše, čemu se dosud věnovala, bylo vlastně přípravou na budoucí profesi. Jako malá například dělala několik let vrcholnou sportovní gymnastiku. Dokonce vybojovala i pár zlatých medailí na krajských a celostátních přeborech. S gymnastikou nakonec musela přestat ze zdravotních důvodů, ale okamžitě ji nahradila jinými aktivitami - latinsko-americkými tanci (tančila až do 15 let), kanoistikou a výtvarnou výchovu.

Spousta těchto zájmů jí vydržela až do současnosti. Mezi Biančiny koníčky dnes patří akrobacie, zpěv, herectví (má to štěstí, že povolání je jejím koníčkem) i zvířata. Pokud to jen trochu jde, odjíždí z Prahy za sestrou na koňskou farmu.

Vedle role Magdy Jandové v Ulici, která je Biančinou první velkou příležitostí před kamerou, jsme ji mohli vidět i jako Žanetu ve filmu Bolero. Kromě toho hraje Kolombínu ve hře Mesdames et Massieurs, Debureau!, s níž spolu se spolužáky z DAMU hostuje v divadlech po celé republice. Ještě na škole se představila na prknech DISKu jako Tatiana v Čechovově Jubileu a coby Cecílie v Koltesově Západním přístavu.

Je členkou dívčí kapely New Golden Kids, v r. 2002 vydala skupina CD s názvem Mejdan.