zavřít
Upravit životopis

Životopis

Briolette Kah Bic Runga se narodila 13. ledna v roce 1976 jako třetí dcera vojákovi Josephu Runga a čínské kabaretní zpěvačce Sophii Tang, kterou Joseph poznal v Malajsii během Vietnamské války.

Vyrůstala v křesťanské čtvrti na okraji města Hornby. V rodině se poslouchala taková hudba jako Carpenters, Shirley Bassey, Dusty Springfield, the Mamas & the Papas nebo Beatles.

Když byly Bic 4 roky, slyšela hrát svou matku „Diamonds are forever“ (Shirley Bassey) a shledala tento zážitek děsivý: „Nepamatuji si, že bych měla někdy při hudbě takový pocit jako právě při této písni.“

Ačkoliv oficiálně nebrala žádné hodiny hry na hudební nástroj, ani nestudovala žádnou hudební školu, začala se v 11. letech učit hrát na bubny, později se naučila základy na kytaru a keyboard. Začala skládat své vlastní písně a, snažíce se neustále soupeřit se svou starší sestrou Boh, na střední škole dala dohromady kapelu.

Rozhodující se mezi uměleckou školou a hudbou, rozhodla se Bic přestěhovat do Aucklandu, kde si našla adresu Sony v telefonním seznamu a poslala tam nějaké své nahrávky. Song nazvaný „Drive“ upoutal pozornost a tak byl uzavřen obchod, díky kterému se Bic zařadila mezi stars celého světa. Stala se zároveň nejúspěšnější muzikantkou na Novém Zélandu.

Bicin debut, singl „Drive“ si získal srdce Novozélanďanů v roce 1995,ji vystřelil na přední příčky hitparád a v roce 1996 získala prestižní Silver Scrool songwriting award. Následoval singl „Sway“, který ji vydláždil cestu k debutovému albu „Drive“.

Studio albums:
1997 - Drive
2002 - Beautiful Collision
2005 - Birds

Mohli by vás také zajímat…