zavřít
Upravit životopis

Životopis

Všestranně nadaná Bijou Phillips měla neobvyklý život. Dětství strávila v New Yorku, Kalifornii a v Jižní Africe. Byla výtečnou krasojezdkyní. Když jí bylo třináct, stala se modelkou, aby unikla internátní škole, a stala se jednou z nejmladších modelek, které se objevily na titulní stránce Interview Magazine a Italian Vogue. Bijou také účinkovala v několika reklamách pro firmu Calvin Klein. V sedmnácti letech získala nabídku na natočení desky a započala práci na albu I'd rather eat glass, které produkoval Jerry Harrison ze skupiny Talking Heads.

Posléze dostala roli ve filmu Černá a bílá režiséra Jamese Tobacka a za svůj výkon obdržela řadu uznání. Larry Clark ji obsadil do filmu Šikana, po kterém ji The Hollywood Reporter označil za jednu z vycházejících hvězd roku 2002. Bijou Phillips se i nadále podílí na skvělých filmech, jako například snímek Dveře v podlaze (2006), adaptaci románu Johna Irvinga Rok vdovou, kde stanula po boku Jeffa Bridgese a Kim Basinger.

V roce 2007 dokončila natáčení filmu Spoušť podle scénáře Oscarového Stephana Gaghana v režii taktéž Oscarem oceněné dokumentaristky Barbary Kopple, kde společně s Anne Hathaway ztvárnily hlavní role. Pro Bijou tím ale vše teprve začíná. Chystá několik velkých projektů, zahrnujících roli Lorny Doom po boku Shane Westa ve filmu o punkové skupině z konce sedmdesátých let, The Germs, film Venom od producenta Vřískotu Kevina Williamsona a nadcházející snímek Zodiac režiséra Davida Finchera s Robertem Downeym, jr., Jakem Gyllenhaalem a Garym Oldmanem.

Mohli by vás také zajímat…