zavřít
Upravit životopis

Životopis

Billy se hudbě začal věnovat v 6. třídě, kdy na Vánoce dostal svou první kytaru. Později se svým nejlepším přítelem Stievem Sieversem založili kapelu Overflow, ve které zpíval a hrál na kytaru. Za nějakou dobu se však rozpadli a Billy vystřídal mnoho skupin, než se seznámil s dvojčaty Maddenovými, kteří mu nabídli hraní s Good Charlotte, kde zastává pozici kytaristy a klávesáka.

Díky svému uměleckému nadání navrhl a nakreslil obal třetího CD "The Chronicles of Life and Death" a rovněž navrhl kreslené části ve videoklipech "Predictable" a "The Chronicles of Life and Death". Na tomto CD se také podílel jako textař, napsal slova k písním "Mountain" a "Ghost Of You". V roce 2000 založil se Stievem značku oblečení Level 27 - potisky na trika i ostatní doplňky navrhuje sám Billy. Dokonce napsal i knihu pro děti "Damious McDreary: A Boy And His Bat". V současné době pracuje na vlastním komiksu "Vitriol: The Hunter".

Mezi Billyho oblíbené skupiny patří Silverchair, NIN, Depeche Mode, Muse a Deftones. Rád se podívá na filmy Tima Burtona a seriály jako Hrdinové, Ztraceni nebo True Blood. Je milovníkem zvířat (kromě hadů - z těch má panickou hrůzu), chová 3 kočky a psa Draculu. Je vegetarián a jeho nejoblíbenější jídlo je pizza, sushi a burákové máslo. Mezi jeho koníčky patří sbírání různých postaviček, komixy, hudba a kreslení. Má sestru Sarah.

1.3.2008 se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Linzi Williamson a 26.1.2009 se jim narodil prvorozený syn Dreavyn Kingslee Martin.

Mohli by vás také zajímat…