zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rufus Arthur Johnson, více známý jako Bizarre je americký rapper, známý hlavně pro jeho spolupráci s Detroitskou skupinou D12.

Info
Je proslulý tím, že na hlavě často nosí koupací čepici.
Žije v Detroitu se svou ženou a dvěma dětmi.
Dělá si legraci se své postavy.
Se skupinou D12 pracuje na třetím studiovém albu.

Kariéra

D12
S D12 doposud vydal dvě alba, Devil's Night, ze kterého pocházejí hity jako Shit On You, Purple Pills a Fight Music, a D12 World, s hity jako Git Up, My Band, How Come.

Později došlo k úmrtí zásadního člena D12 Proofa, poté zbývající členové D12 Bizarre, Kon Artist, Swifty McWay a Kuniva v roce 2008 vydali mixtape Return Of Dirty Dozen.

Attack of the Weirdos
V roce 1998 vydal undergroundové EP Attack of the Weirdos. Bylo produkováno Detroitskými producenty a DJi, včetně DJ Head.

Mezi hosty se objevili Kuniva, Kon Artis, Fuzz Scoota, Dea Day, skupina The Outsidaz a Eminem.

Hannicap Circus
Hannicap Circus je debutové LP Bizarra z roku 2005. Mezi hosty se objevili Eminem, Kon Artis, King Gordy, Devin the Dude, Big Boi, Young Miles, Sindee Syringe, stic.man, Obie Trice, Dion, Raphael Saadiq a D12.

Umístilo se na 48.místě hitparády Billboard 200. Píseň It Was A Good Day od Ice Cubea je parodován v písničce Bad Day. Produkoval ji Eric Sermon. Píseň Gospel Weed Song se objevila v soundtracku filmu Zahulíme Uvidíme 2.

Blue Cheese & Coney Island
V roce 2006 vyšlo Bizarrovo druhé LP Blue Cheese & Coney Island. Bizarre album popsal tak, že obsahuje jeho jak vážnou povahu, tak i tu komickou.

Friday Night at St. Andrews
Jeho nejnovějším albem je Friday Night at St. Andrews z roku 2010, na kterém se mezi hosty nacházejí King Gordy, Tech N9ne, Redman, Royce Da 5'9', Bone Crusher a členové skupiny D12. Prvním singlem byla píseň Believer s Tech N9nem a Natem Walkem.

O albu řekl, že se v něm vrací do dob svého prvního EP Attack of the Weirdos, co se týče stylu a textů.

Ostatní
V roce 2010 dokonce hostoval na CD české horrorcore skupiny Sodoma Gomora.

S rapperem King Gordym má také kapelu The Davidians. První album je pojmenováno Herijuana. S Gordym jsou blízcí přátelé už od útlého věku.

Zahrál si také ve filmu Trestná Lavice s celou kapelou (kromě Eminema).

Mohli by vás také zajímat…