zavřít
Upravit životopis

Životopis

George Robert Newhart se narodil v roce 1929 v Illinois v USA. Jeho sestra M. Joan Newhart je jeptiška.

Jeho poznávacím znamením je zakoktávání při řeči a při hraní časté telefonní monology a jednostranná konverzace.

Jako jednomu z mála v Hollywoodu vydrželo manželství až do současnosti. V roce 1964 si vzal Ginny, se kterou mají 4 děti(mj. Robert William Newhart, který se také snaží stát hercem). Jeho tchánem se tak stal herec Bill Quinn.

Než se stal Bob známým, pracoval jako účetní v Chicagu- a nenáviděl každou minutu v práci.

Jeho komediální album "The Button Down Mind of Bob Newhart" sesadilo v roce 1960 z prvního místa v žebříčku dokonce i album Elvise Presleyho. Toto album vyhrálo 3 ceny Grammy, včetně té za nejlepší album roku 1960.

V roce 1962 byl dvaašedesátkrát hostem v "The Tonight Show Starring Johnny Carson", v roce 1965 24x v "The Dean Martin Show a 8x v "The Ed Sullivan Show"(1948).

Bob je známý z několika seriálů. Vždy však kladl tvůrcům na srdce, aby mu nikdy nepsali děti, protože nechtěl, aby se z toho stala show typu: "Oh, jak stupidní otec, ale my ho přesto máme rádi a vytáhneme ho ze srabu kam se sám dostal". V roce 1972 běžena na CBS již šestým rokem velice úspěšná show "The Bob Newhart Show". Suzanne Pleshette, hrající Bobovu manželku, dostala v roli za úkol být těhotná. Když se zeptali Boba na názor na scénář, odvětil: je to zábavné, ale kdo bude hrát Boba???

V roce 2007 byl nominovaný se svým albem "I Shouldn't Even Be Doing This!" na cenu za nejlepší mluvené album.

Mohli by vás také zajímat…