zavřít
Upravit životopis

Životopis

Bojan Krkić se narodil 28. sprna 1990 v katalánské Lleidě. Jeho otec je bývalý fotbalista, který hrával za Červenou Hvězdu Bělehrad. Po konci kariéry se přestěhoval do Španělska a vzal si katalánskou ženu. V roce 1997 se stal skautem Barcelony.

Bojan nastoupil do Barçy o dva roky později a během sedmi let v mládežnických týmech dokázal vstřelit přibližně 900 gólů. Jeho průměr činí skoro 3 branky na zápas! V květnu 2006 byl povolán na Mistrovství Evropy do 17ti let, kde se stal nejlepším střelcem, přestože mu bylo tehdy pouze 15 let a ve čtyřech z pěti zápasů odehrál pouze 45 minut.

V sezóně 2006/07 byl povýšen do B týmu, kde se ihned stal oporou a nasázel soupeřům 10 branek. Ani jeho výborné výkony ale nezabránily sestupu rezervního týmu do nižší soutěže. 24. května 2007 se Bojan dočkal debutu v prvním týmu, když ho Frank Rijkaard vzal sebou na přátelský zápas s Al-Ahly. Již ve 26. minutě se ukázal jako pravý sniper a vstřelil svou první branku v A týmu. 5. června 2007 odehrál svůj první zápas v reprezentaci Španělska do 21 let a očekává se, že by měl být v seniorské reprezentaci pro EURO 2008.

Před sezónou 2007/08 ho vzal Rijkaard sebou na předsezónní přípravu do Skotska, kde svými výkony přesvědčil, že i přes svůj mladý věk má na velký fotbal. Klub chtěl, aby Bojan absolvoval i Asia tour, ale bohužel reprezentační povinnosti mu to nedovolily. Přesto se dokázal dostat do prvního týmu, kde se od něho očekávají velké věci.