zavřít
Upravit životopis

Životopis

Brad Bird je Oscarem oceněným režisérem filmu Úžasňákovi, počítačově animované dobrodružné komedie z dílen Pixar Animation Studios. Úžasňákovi, kteří byli natočeni podle Birdova původního scénáře, pojednávají o rodince superhrdinů, kteří žijí v utajení mezi obyčejnými lidmi.

Než Brad Bird začal pracovat pro Pixar, napsal a režíroval v roce 1999 animovaný film Železný obr, za který obdržel cenu International Animated Film Society Annie Award.

Brad Bird začal svůj první animovaný film vyrábět, když mu bylo jedenáct let, a dokončil ho o téměř tři roky později. Tím na sebe upozornil ve Walt Disney Studios, kde se o něm v pouhých čtrnácti letech zmínil Milt Kahl, člen legendární skupiny animátorů firmy Disney, které se přezdívalo „devět starých pánů“. Bird posléze pracoval jako animátor u Disneyho i v dalších studiích.

Na svém kontě má mimo jiné práci výkonného poradce na seriálu Simpsonovi, nejdéle vysílaným a nejslavnějším animovaném seriálu v televizi, a na seriálu Tatík Hill a spol. Také byl autorem, scénáristou, režisérem a spoluproducentem epizody Family Dog ze seriálu Neuvěřitelné příběhy a spolupodílel se na scénáři k hranému filmu Baterie nejsou v ceně.

Brad Bird

62 let, scénárista, režisér, producent

Mohli by vás také zajímat…