zavřít
Upravit životopis

Životopis

Herecký talent projevoval už při účinkování ve školních divadelních produkcích. Pro film byl objeven režisérem Joelem Schumacherem, který ho obsadil do titulní role důležitého svědka Marka Swaye v adaptaci právnického thrilleru Johna Grishama Nebezpečný klient.

Následovala další náročná úloha třináctiletého Erika, který svému mladšímu kamarádovi (Joseph Mazzello) pomáhá hledat lék na jeho smrtelnou nemoc, v psychologickém dramatu Lék (r. P. Horton).

Zdařile se vyrovnal se ztvárněním legendární postavy Huckleberryho Finna v adaptaci Twainových příběhů o nerozlučné dvojici kamarádů od Mississippi Tom a Huck (r. P. Hewitt).

Největšího uznání (herecká cena na MFF v Tokiu 1998) dosáhl díky ztvárnění postavy dospívajícího Todda Bowdena, fascinovaného nacistickými zvěrstvy, v přepisu novely Stephena Kinga Nadaný žák (r. B. Singer).

V prosinci 2005 byl Renfro zatčen během tajného zásahu proti drogovým dealerům v Los Angeles a záhy byl obviněn z držení heroinu. O něco později se přiznal k užívání heroinu a metadonu, čímž se "odsoudil" k tříleté podmínce.

V roce 2006 nastoupil odvykací kúru, ale v roce 2007 porušil podmínku, když přestal chodit na hromadná sezení drogově závislých.

Dne 15. ledna 2008 byl nalezen, po noci plné konzumace alkoholu, mrtev ve svém apartmánu v Los Angeles. Oficiální příčina smrti ještě nebyla stanovena.

Mohli by vás také zajímat…