zavřít
Upravit životopis

Životopis

BcA. Braňo Holiček, vlastním jménem Branislav Holiček, je slovenský dabér, divadelní herec a režisér. Herecky a režisérsky působí v pražském souboru Ypsilonka.

Život
Braňo Holíček pochází z Košic. Jeho rodiče jsou Ľubica a Jaroslav Holičkovi. Má dva bratry a je ženatý.

Jelikož měl herecký a pěvecký talent, studoval na Základní umělecké alternativní škole v Košicích. Tam také účinkoval v dětských hrách a muzikálech. Zúčastnil se různých pěveckých soutěží. Poté vystudoval Pražskou konzervatoř, v současnédobě je studentem DAMU, obor režie alternativního divadla.

V roce 1997 získal hlavní roli v muzikálu Oliver! který uvádělo Východoslovenské státní divadlo v Košicích.

V roce 1998 mu vyšlo jeho první debutové CD Kik Flip s 11 písniček různých žánrů (k písni Naše třída si dokonce složil text a hudbu sám). Nazpíval také zvě písničky na soundtracku filmu Fontána pro Zuzanu III.

Již při studiích na DAMU se začal profesionálně věnovat divadelní režii, v současné době působí jako kmenový režisér divadla Ypsilon, ale působí i v pražské Meet Factory, divadel v Dlouhé a dalších.

V roce 2012 byl nominován na cenu Český tučňák se svým absolentským představením z DAMU Masakr v Paříži. V prosinci 2012 uvedl v pražskm divadle Ypsilon satirickou politickou hru Demo Demokracie.

V březnu 2013 získal Cenu Alfréda Radoka jako Talent roku.

Ocenění a nominace
-2013 Cena Alfréda Radoka - Talent roku
-2012 Český tučňák - (nominace) - Masakr v Paříži
-2012 Cena Evalda Schorma - 3. místo - iJá
-2012 Anděl 2011 v kategorii videoklip roku - nominace - režie videoklipu Sibyla (zpěvák Tomáš Klus)
-2010 Cena Evalda Schorma - 3. místo - Tmavomodrý svět (naruby)

Mohli by vás také zajímat…