zavřít
Upravit životopis

Životopis

Bridgit Claire Mendler je americká herečka a zpěvačka. Nejvíce se proslavila rolí Teddy Duncan v seriálu Hodně štěstí, Charlie. V roce 2012 vydala své debutové album Hello My Name Is.

Bridgit se narodila ve Washingtonu D.C. a je dcerou Sandy a Charlese Mendlera. Když jí bylo osm let, přestěhovali se s rodiči a sestrou Zoey na západní pobřeží do města Mill Valley blízko San Francisca, kde se začala zajímat o herectví. Stala se nejmladší vystupující na festivalu San Francisco Fringe Festival. V 11 letech si najala agenta.

Kariéra
2004-09: Začátky
V roce 2004 získala první roli ve filmu The Legend of Buddha. Ve 13 letech získala hostující Když slavila třinácté narozeniny a krátce nato se dočkala své první role v seriálu General Hospital, ale neprosadila se. V roce 2007 získala roli ve filmu Alice Upside Down, po boku Alyson Stoner a Lucase Grabeela. V tom samém roce dělala konkurz na roli Sonny do seriálu Sonny ve velkém světě, roli však získala Demi Lovato. S Lindsay Lohan se objevila ve filmu Šéfe jsem v tom. V roce 2007 si také zahrála Penny v seriálu Jonas L. A. , kde zpívala a hrála na kytaru s Nickem Jonasem. V roce 2008 si zahrála Kristen Gregory ve filmu Dívčí parta. V roce 2009 získala vedlejší roli v Disney Channel seriálu Kouzelníci z Waverly, po boku Seleny Gomez a Davida Henrieho. Dohromady se objevila v jedenácti epizodách.

2010-13: Hodně štěstí, Charlie a Hello My Name Is...
V roce 2010 nastal zlom v její kariéře. Začal se totiž točit seriál Hodně štěstí, Charlie a ona byla první adeptkou na hlavní roli Teddy Duncan. Sitcom měl v USA velký úspěch. Vypráví o jedné normální rodině se čtyřmi dětmi. Nejmladší je právě již zmíněná Charlie a její starší sestra v podání Bridgit ji točí video-deníček, čemu se má v období dospívání pokud možno vyhnout.

V roce 2011 získala roli Olivie White v Disney Channel původním filmu Lemonade Mouth, kde mimo jiné prokázala i svůj pěvecký talent. Pro filmový soundtrack nahrála několik písniček. Písnička "Somebody" se umístila na 89. místě v žebříčku Billboard Hot 100. Druhý singl "Deteminate" se umístil na 51. místě žebříčku. V Lemonade Mouth si zahrála s Hayley Kiyoko, Adam Hicks, Naomi Scott a Blake Michael.

V roce 2011 byla obsazena do role Appoline ve filmu Čivava z Beverly Hills 2. V březnu 2011 bylo oznámeno, že podepsala nahrávací smlouvu s Hollywood Records a začala pracovat na svém debutovém albu. V tom samém roce si zahrála v původním filmu stanice Disney Hodně štěstí, Charlie: Film o velké cestě. V roce 2012 si zahrála v jedné epizodě seriálu Dr. House.

V létě 2012 oznámila, že její debutový singl bude "Ready Or Not". Singl byl vydán 7. srpna a umístil se na 49. místě ve Spojených státech a na 53. místě v Austrálii. Vyjela na své první turné po Severní Americe Bridgit Mendler: Live in Concert. Její debutové album Hello My Name Is bylo vydáno 22. října v roce 2012. Album se umístilo na 30. místě na žebříčku Billboard 200. Vydala dvě promo singly: "Forgot to Laugh" a "Top of the World".

12. února 2013 vydala svůj druhý singl "Hurricane" a umístil se na prvním místě žebříčku Billboard Bubbling Under Hot 100.V červnu vyjela na své druhé turné Summer Tour. 30. dubna vydala EP Live in London.

2013-současnost: Undateable a druhé studiové album
9. dubna 2013 potvrdila v rozhovoru s Billboard magazínem, že pracuje na druhém studiovém albu. 28. června 2014 začalo pokračování Summer Tour v Kanadě. V listopadu 2014 bylo oznámeno, že získala hlavní roli v druhé sérii seriálu stanice NBC Undateable

Osobní život
27. března 2012 potvrdil Shane Harper v rozhovoru, že chodí s Bridgit. Dvojice se seznámila na natáčení seriálu Hodně štěstí, Charlie.

Mohli by vás také zajímat…