zavřít
Upravit životopis

Životopis

Její otec byl viceprezidentem rozhlasové stanice CBS pro Spojené státy Robert K. Adams. Studovala na High School of Performing Arts, navštěvovala Institut of American Ballet a herecky se vzdělávala u Lee Strasberga. Svoji profesionální kariéru zahájila jako šestiletá v broadwayské inscenaci muzikálu E. Y. Harburga, Freda Saida a Burtona Lanea Divotvorný hrnec.

Od čtrnácti let účinkovala v TV, kde debutovala po boku George C. Scotta v seriálu East Side, West Side. Po čtyřapůlletém pobytu ve Španělsku se vrátila na broadwayské scény. Těžiště její herecké práce se během 70. let přesunulo do TV a filmu, kde se však prosadila teprve úlohou mladé dívky Abby, která se v milostném dramatu Nebeské dny (r. T. Malick) spolupodílí s jedním mladíkem (Richard Gere) na podvodu, jehož obětí se stane nemocný farmář (Sam Shepard).

Tutéž roli úspěšné TV producentky Lisy Simonové vytvořila B. A. jak v jevištním provedení, tak i ve film. verzi romantické komedie Kevina Wadea Výměna klíčů (r. B. Kellman). Své herecké aktivity i nadále rozvíjí na divadle, v TV a ve filmech různých žánrů. V září 1998 se představila na jevišti kalifornského Pasadena Playhouse jako TV hvězda Diane Barrowová v komedii Jonathana Tolinse Když slouží paměť. Od dubna 1992 je jejím manželem herec Tony Shalhoub.

Mohli by vás také zajímat…