zavřít
Upravit životopis

Životopis

Brooke Smith je dcerou Gene Smith a známe publicistky Lois Smith, která pracovala s Robertem Redfordem, Seanem Pennem, Michelle Pfeiffer a dalšimi.

Brooke Smith maturovala na American Academy of Dramatic Arts a jednu dobu sdílela pokoj se zpěvákem Jeffem Buckleym.

Brooke se objevila v nesčetně filmech, např. v "Mlčení jehňátek" (The Silence of the Lambs - jako Catherine Martin), "Noc, kdy jsme se nepotkali" (The Night We Never Met), "Poslední léto v Hamptonu" (The Last Summer in the Hampton), "Náhodné setkání" (Random Hearts), "Shooting Vegetarians" aj.

Známější se stala díky roli Dr. Ericy Hahn ve veleúspěšném seriálu "Chirurgové" (Grey´s Anatomy), z kterého byla ovšem vyhozena sedm dílů po začátku 5. série. Podle svých slov byla velmi, velmi šokovaná, stejně jako fanoušci seriálu a vedli se spekulace, že společnosti ABC, která produkuje tento seriál, vadil lesbický vztah mezi Dr. Hahn a Dr. Calliope "Callie" Torres (Sara Ramirez). Ovšem Sara Ramirez v seriálu zůstala, takže pravda bude zřejmě v dalších spekulacích, že ABC se Brooke prostě nelíbila i přes to, že svojí práci odváděla více než dobře.

Brooke Smith ztělesnila také Dr. Kate Switzer v seriálu "Drzá Jordan" (Crossing Jordan). Objevila se v třinácti epizodách tohoto seriálu, přesto byla stále zapsána jako hostující herec.

Nezapomenutelně ztvárnila učitelku umění Claire Fisher v seriálu "Odpočívej v pokoji" (Six Feet Under).

Společně s jevištní prací mezi její zájmy patří: filmování, věnuje se žurnalistice a hodně cestuje.

6. ledna 1999 se provdala za ruského kinematografa Stevea Lubensky a v roce 2003 se jim narodila dcera Fanny. V květnu roku 2008 adoptovali holčičku z Etiopie a pojmenovali ji Lucy Dinknesh Lubensky.

V současné době žije v Upper West Side v New Yorku a v Beachwood Canyon v Los Angeles.

Mohli by vás také zajímat…