zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dětství strávil v normandské vesnici Toutainville. Jako dítě se věnoval fotbalu.

V letech 1990-93 studoval herectví na pařížské Národní konzervatoři dramatického umění ve třídě Philippa Adriena. Od roku 1994 je členem prestižního divadla Comédie-Française, kde účinkoval především v klasickém repertoáru (Molière, Marivaux, E. Labiche, G. Feydeau, Beaumarchais), ale i v dílech moderních autorů (S. Beckett, H. Pinter, E. O'Neill).

Ve filmu na sebe upozornil úlohou sociálně slabého sirotka Bruna, který se dvěma přáteli (Marie Gillainová a Olivier Sitruk) spáchá dvě loupežné vraždy, v kriminálním dramatu podle skutečné události Volavka (r. B. Tavernier).

Do nejužšího okruhu uchazečů o Césara 1996 ho vynesla titulní postava idealistického, ale smolařského venkovana Serge Perrina, jehož veškerá snaha získat v Paříži ubytování a práci končí za zdmi vězení, v černé komedii Doznání nevinného (r. J.-P. Améris).

Sošku nejvyššího francouzského film. ocenění Césara dostal o dva roky později za roli donchuanského nakladatelského redaktora Lionela v komedii Malé zmatené lásky (r. O. Péray).

Mohli by vás také zajímat…