zavřít
Upravit životopis

Životopis

Všechno, co na albu „Flutterby“ Butterfly Boucher slyšíte, je pouze ona sama. Už ve svých deseti letech hrála téměř na každý hudební nástroj, který měla k dispozici a skládala hudbu, zatímco její vrstevníci si venku hráli.

Butterfly se narodila jako prostřední dítě ze sedmi sester v umělecky a duchovně založené rodině v Austrálii. To se podepsalo na výběru jmen. Například starší sestra Butterfly – Sunshine dostala jméno podle světla, které pronikalo do pokoje toho rána v den, kdy se Sunshine narodila. Jméno Butterfly navrhl rodinný přítel, profesionální klaun. Paní Boucher se ale nechtěla definitivně rozhodnout, dokud nedostane nějaké božské znamení, že to tak má opravdu být. V jednom týdnu dostala znamení hned tři: obrázek motýla zavěšeného na budově základní školy, namalovaný dětmi; učitelka tance v trikotu s motýly a za poslední znamení považovala, když dcera Rebecca přišla domů s nahrávkou s písní „The Butterfly Song.“

Otec Butterfly byl nezávislý muzikant. Jeho neúspěch ale odnesla celá rodina, když promrhal celý její majetek. Butterfly tehdy bylo šest. Celá rodina, opět s jakýmsi duchovním popudem, cestovala přívěsem po vnitrozemí. První, co se Butterfly naučila přečíst byly ukazatele směrů podél silnic.

Toulavé boty i duchovno zůstali s Butterfly i když vyrostla. Krátce působila v kapele „The Mercy Bell“ své starší sestry (podílela se na psaní textů, občas zpívala nebo hrála). Po neúspěchu a dalším množství zničených nadějí, vycestovala Butterfly Boucher se sourozenci do Evropy, aby se starala o mladší členy rodiny zatímco zbytek cestoval po okolí a vystupoval na ulici. Během této doby navštívila některá z nejkrásnějších měst kontinentu, kde poznávala nepřeberné množství kultur a lidí. Na čas se ale vrátila zpět do Austrálie, kde ji přítel jménem Mike Dixon radil, aby se vydala na sólovou dráhu. Tuhle radu si opravdu vzala k srdci. Za veškeré úspory, které měla si koupila laptop a přestěhovala se do Stocktonu v severní Anglii aby zde zůstala s rodinou a přátely. Zatímco oni vystupovaly, koncentrovala se na jednodušší vlastní songy. Do prvních textů se vždycky pokoušela nacpat tak pět až šest myšlenek. Brzy to ale omezila na dvě až tři a začala budit pozornost lidí. Pozitivní odezva jí inspirovala k tomu, aby pokračovala v psaní a nahrávání svých písní. Cítila, že se její hudba pomalu začíná lidem dostávat „pod kůži“. S pomocí Dixona a producentského dua Robina Eatona a Brada Jonese začala dlouhá a namáhavá cesta k nahrání jejího debutového alba.

Vzniklo umělecké dílo za použití obrovského množství hudebních nástrojů: kytary, bubny, bassy, piano, varhany, banjo, tympány, triangl, kladivo („Busy“) a mnoho dalších - album FLUTTERBY.
Butterfly je bezprostřední, melodická a její hudba se vám vryje do paměti.