zavřít
Upravit životopis

Životopis

Calista Flockhart se narodila 11. listopadu 1964. Její matka Kay učila na střední škole angličtinu, otec Ronald pracoval u firmy Kraft Foods. Každý jeho služební postup znamenal pro rodinu stěhování, takže Calista společně se starším bratrem Garym trávila dětství na cestách: Illionis, Minnesota, New York, Iowa a konečně New Jersey, kde se Flockhartovi usadili.

V roce 1988 ukončila studium na škole Rutgers University v New Brunswick, kde byla také roztleskávačkou a členkou studentské rady. Svou první hereckou roli si zahrála v newyorském divadle Repertory Theater. Na svůj první filmový průlom čekala několik let, mezitím hrála jen malé roličky, jako byla televizní vedlejší role životopisného příběhu "Darrow" (1991). Průlom nastal, když si mohla zahrát v roce 1994 na Broadwayi ve hře Tennesseeho Williamse "The Glass Menagerie" (Skleněný zvěřinec). Následně již doslala první filmovou roli, a to ve filmu Roberta Redfora "Quiz Show" (1994). Další významnou roli získala v komedii Ptačí klec "The Birdcage" (1996), kde si zahrála snoubenku syna Armanda Goldmana (Robin Williams). O rok později rok získala i vedlejší roli Helen v dramatu Opilci "Drunks" (1995).

Po uvedení seriálu Ally McBeal její kariéra dostala rychlý spád. Objevila se po boku Kevina Bacona a Brada Renfra ve filmu Joe Ezsterhase Lhaní v Americe "Telling Lies in America". Spolu s Kevinem Klinem a Michelle Pfeiffer si zahrála v komedii Sen noci svatojánské "A Midsummer Night's Dream" (1999). Ve filmu Co vlastně ženy chtějí? "Things You Can Tell Just by Looking at Her", si zahrála v jedné z hlavních rolí po boku Glenn Closeové a Cameron Diaz. Její zatím poslední filmovou rolí byla zdravotní sestra Amy Nicholls ve španělském hororu Nepřemožitelné zlo "Fragile" z roku 2005.

V roce 1998 se objevila mezi 50 nejkrásnějšími lidmi časopisu People.

15.6.2010 si vzala v Santa Fe Harrisona Forda, po 8 letech společného soužití. Společně vychovávají adoptovaného syna Liama.

Mohli by vás také zajímat…