zavřít
Upravit životopis

Životopis

Calvin Harris (rodným jménem Adam Richard Wiles) se narodil 17. ledna 1984 ve skotském městě Dumfries. Od malička ho bavila muzika a když dospíval uchvátila ho ta elektronická! Do podvědomí se dostal v roce 2007 albem I Created Disco a od té doby se řady jeho fans nepřestávají rozrůstat.

Zabývá se tvorbou elektronické hudby, mimoto i píše písničky a je producentem - spolupracoval např. s Kylie Minogue - In My Arms, Heart Beat Rock, a s Dizzee Rascalem - Dance Wiv Me, Holiday, dokonce Harris uvedl, že jej o spolupráci požádala Lady GaGa, ale Calvinovi se nelíbila její ukázka, a tak ji odmítl, později přiznal, že Lady GaGa je dobrá umělkyně.

Jeho první album, nesoucí název I Created Disco, bylo vydáno v roce 2007 a obsahovalo hity Acceptable in the 80's, The Girls, Vegas, Colours a Marrymaking At My Place. Acceptable in the 80's se umístilo v top deset v UK single chart, The Girls se dostala dokonce do top pěti.

3. dubna 2008 Calvin uvedl, že jediná kopie jeho nadcházejícího alba Ready For The Weekend byla v jeho laptopu, který se ztratil při odbavování na londýnském letišti Heathrow Terminal 5. Potom přiznal, že to byla lež, že laptop v jeho zavazadle vůbec nebyl, a že jen potřeboval více času na dokončení alba.

První singl, I'm Not Alone, byl exkluzivně představen v Sydney na Nový rok. S tímto songem dobyl první místo v britské hitparádě. Se songem Ready For The Weekend se dostal na třetí místo. Písničku Yeah Yeah Yeah La La La můžete v reklamě na Coca-Colu.

Mohli by vás také zajímat…