zavřít
Upravit životopis

Životopis

Camille Keatonová je americká herečka, která ztvárnila postavu Jennifer Hillsové v thrilleru Plivu na tvůj hrob.

Mládí
Narodila se v arkansaském Pine Bluff roku 1947. Je praneteří komika Bustera Keatona. Do roku 1960, kdy se rodina přestěhovala do Atlanty ve státě Georgie, navštěvovala střední školu Eudora Middle School v Eudoře. V roce 1969 byla účastníkem autonehody, ze které ji zůstaly jizvy na levé tváři.

Kariéra
Nejdříve pracovala jako stevardka u americké státní železniční společnosti Amtrak. Filmovým debutem se stala role Solange ve snímku Massima Dallamana z roku 1972 Solange: Teror v dívčí škole. Ačkoli měla na plátně malý prostor, provedení její jemné a křehké postavy vzbudilo pozornost. V listopadu 1972 měla fotografii na prostřední dvoustraně italského pánského časopisu Playmen a v září 1974 se pak objevila na jeho obálce. Na Mezinárodním katalánském filmovém festivalu v roce 1978 získala cenu Medalla Sitges en Plata de Ley pro nejlepší herečku za postavu Jennifer Hillsové ve filmu z kategorie rape and revenge Plivu na tvůj hrob.

Soukromý život
Prvním manželem se v roce 1979 stal autor a režisér snímku Plivu na tvůj hrob Meir Zarchi, se kterým se rozvedla v roce 1982. Podruhé se vdala 20. března 1993 za filmového producenta Sidneyho Lufta, jenž zemřel 15. září 2005.

Mohli by vás také zajímat…