zavřít
Upravit životopis

Životopis

Carey se narodila 28. května 1985 ve Westminsteru v Londýně. V šesti letech hrála ve škole a od té doby si usmyslila, že bude herečkou. Místo toho, aby jako ostatní členové její rodiny šla studovat Oxford, raději šla dělat barmanku. Mezi tím se marně pokoušela o hereckou kariéru. Obcházela všechny divadelní školy, ale nikde neuspěla. Průlom přišel, když napsala dopis Julianu Fellowesovi, který ji představil svému agentovi.

Poprvé se před kamerou ukázala v roce 2005 a to ve filmovém dramatu Pýcha a předsudek od anglické spisovatelky Jane Austenové. Hrála zatím jen v jedenácti filmech, ale bezesporu nejúspěšnější rolí byla role Daisy Buchananové ve filmu Velký Gatsby, kde hrála po boku svého hereckého idola Leonarda DiCapria. Film se dočkala od svého vydání v roce 1925 mnoha filmových zpracování. Aby také ne, když knihu napsal takový spisovatel, jako byl F. Scott Fitzgerald. Nic méně Carey tento film dostal na špici a postupně se z ní stává jedna z nejúspěšnějších hereček současnosti.

Předky má nejen z Anglie, ale i z Irska. Její starší bratr se jmenuje Owain a její otec je manažerem hotelového řetězce Intercontinental.

Mohli by vás také zajímat…