zavřít
Upravit životopis

Životopis

Modelka Carla Bruni je nazývána královnou elegance. Svou porcelánovou pletí, překrásně modrýma očima a elegantním držením těla uvedla svět módy do pohybu. Měří 177 cm, vlasy má hnědé a oči modré.

Carla se narodila v italském Turínu, v bohaté šlechtické rodině. V pěti letech se přestěhovala s rodiči do Paříže. Rodina se tím chtěla vyhnout únosům dětí, kterými tehdy Itálie trpěla.

Carla trávila své mládí v internátní škole ve Švýcarsku. Po maturitě se vrátila domů. Chtěla v Paříži studovat umění a architekturu. Její rodiče byli uznávanými hudebníky, po nich Carla zdědila umělecké vlohy.

Život ji ale nasměroval jinam. Bratrova přítelkyně Carle poradila, aby se zkusila prosadit jako modelka. Hned v první pařížské agentuře uspěla.

Carla je velmi fotogenická, má osobní kouzlo a k práci přistupuje profesionálně.

Dnes je Carla jednou z nejžádanějších modelek. Její tvář se objevila na obálkách téměř všech módních časopisů / Vogle, Elle, Marie Blaire…/. Fotografovali ji profesionální fotografové, mistři ve svém oboru, jako Steven Meisel, Patrick Demarchelier a Pamela Hansonová. Pracovala pro mnoho reklamních kampaní / Christian Dior, Escada Couture, Prada, Blumarine, Iceberg/. Carla Bruni je jednou z nejlépe placených modelek. (Britská agentura : Storm. Newyorská agentura: Women. Pařížská agentura: The Marilyn agency. )

Top modelka žije převážně v Paříži, nebo tráví volné chvilky v rodinné secesní vile v Saint Tropez. Mezi její přátele patří např. Clint Eastwood, Robert De Niro ad.
Carla Bruni velice ovlivnila svět módy a stala se jednou z nejpodmanivějších modelek naší doby.

2. 2. 2008 se provdala za francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho.

Mohli by vás také zajímat…