zavřít
Upravit životopis

Životopis

Její rodiče se rozvedli, když jí byly dva roky. Vyrůstala v Kalifornii, kde její matka pobývala v komuně hippies. Během středoškolských studií v San Diegu začala pracovat jako modelka.

Navštěvovala herecké kursy, které vedl Gene Bua, a zakrátko se uplatnila ve filmu a zejm. v TV, kde hrála jednu sezonu Sydney v populárním seriálu Falcon Crest (1989-90, Síla rodu - ČTV).

Jako host vystoupila v dalších seriálech, např. Good Morning, Miss Bliss (Dobré ráno, slečno Blissová), The Wonder Years (Báječná léta - ČTV), Davis Rules (Davisova pravidla), Who's the Boss? (Kdo je šéf?), ALF (Alf - ČTV), Doogie Howser, M.D., Quantum Leap (Kvantový skok).Vytvořila také jednu z hlavních úloh v sitcomu Spin City (1996).

Její první větší film. rolí je farmářská dcerka Rebecca v komedii Zeť (r. S. Rash), v níž byl jejím partnerem Pauly Shore. Další výraznější úlohu vytvořila v romantické komedii mravů Rapsodie v Miami (r. D. Frankel), kde ztělesnila čerstvě provdanou, ale brzy se rozvádějící Leslie Marcusovou, která jako ostatní členové její rodiny prochází různými milostnými peripetiemi.

Zcela odlišný typ postavy si vyzkoušela v úloze falešné blondýnky Julie Costellové, klíčové svědkyně i aktérky při odhalování politického spiknutí, v thrilleru Hadí oči (r. B. De Palma).

Svoji nejvýznamnější postavu, bývalou agentku Ingrid Cortezovou, vytvořila ve fantastické akční komedii Spy Kids: Špioni v akci (r. R. Rodriguez) a v jejím pokračování.

Mohli by vás také zajímat…