zavřít
Upravit životopis

Životopis

Po maturitě na dominikánském lyceu studovala krátce filozofii na Sorbonně, než přešla na pařížskou Státní konzervatoř dramatického umění, kde absolvovala hereckou průpravu u Antoina Viteze.

Pro film ji objevil režisér Luis Buñuel, který ji obsadil spolu se španělskou herečkou Ángelou Molinovou do hlavní role rozmarné a nevyzpytatelné dívky jménem Conchita, jejímuž magicky smyslnému kouzlu osudově propadne postarší zámožný muž (Fernando Rey), v ironickém milostném dramatu podle románu Pierra Louÿse Tajemný předmět touhy.

Jako mezinárodní hvězda se prosadila v následujícím desetiletí, kdy svou fotogenickou tvář exotických rysů propůjčila přitažlivým kráskám v komerčních filmech nejrůznějšího žánru a provenience: dcera zavražděného mořského archeologa Melina Havelocková, účastnící se po boku tajného agenta Jamese Bonda (Roger Moore) špionážních akcí, v bondovce Jen pro tvé oči (r. J. Glen); mimozemšťanka Rals-Akrai v pohádkové sci-fi Nemo (r. A. Sélignac); byzantská princezna Héméré v historické parodii Dobrý král Dagobert (r. D. Risi).

Césara 1989 jí vynesla úloha žádoucí, ale nepřístupné manželky obchodníka s auty Florence Barthelemyové, kterou její muž (Gérard Depardieu) podvádí se smyslnou sekretářkou (Josiane Balasková), v milostném snímku Příliš krásná pro tebe (r. B. Blier).V roce 1992 se představila také na divadle ve hře Harolda Pintera Stalo se včera.

Vedle hereckých aktivit působí C. B. jako modelka pro kosmetickou firmu Chanel a jako aktivistka organizace Dětství a úděl, která se stará o postižené děti.

Jejím životním partnerem byl herec Gérard Depardieu (1997-2001), s nímž mnohokrát vystupovala na jevišti i na film. plátně.

Mohli by vás také zajímat…