zavřít
Upravit životopis

Životopis

Divadlu se začala věnovat během studií angličtiny a bohosloví v St. Mary's Notre Dame a pak absolvovala dvouletou hereckou konzervatoř při Cornell University ve státě New York.

Po boku Jacka Lemmona se představila na Broadwayi v komediálním dramatu Bernarda Sladea Hold a úspěch slavila také na jevišti v Baltimore ve hře Noëla Cowarda Tento smích a jako Blanche DuBois v dramatu Tennessee Williamse Tramvaj do stanice Touha.

Do širšího diváckého povědomí se dostala díky účinkování v TV seriálech Ryan's Hope (1976-78, Ryanova naděje), The Bad News Bears (1979- 80) a Tucker's Witch (1982-83, Tuckerova čarodějka).

Titulní úloha slavné herečky Marilyn Monroeové v životopisném TV snímku Marilyn: Co zůstalo nevyřčeno jí vynesla nominaci na cenu Emmy 1980.

Před film. kamerou debutovala rolí mladé matky Sally v kriminálním filmu Údolí smrti (r. D. Richards). Přestože působí především v TV, prosadila se i ve filmech nejrůznějších žánrů.

Upozornila na sebe mj. v hororu Dětská hra (r. T. Holland), kde ztělesnila vdovu Karen Barcleyovou, kterou smrtelně ohrožuje oživlá panenka jejího synka.

Vytvořila postavu reverendovy manželky a matky několika dětí v rodinném TV seriálu Seventh Heaven (1996, Sedmé nebe - ČTV).

Mohli by vás také zajímat…