zavřít
Upravit životopis

Životopis

Od útlého dětství, už jako tříletá holčička se Chantal plně věnovala vytváření svých vlastních skladbiček na rodinném klavíru. Bylo jasné, že se zrodil nový talent. Jako mladá studovala Royal Conservatory of Music a zúčastnila se několika soutěží. Velké množství z nich vyhrála.

Roky ubíhaly a Chantal nastoupila na střední školu. Brzy na to ale přišel velký šok, když tragicky zahynul její přítel. Byl to velký tlak na dospívající dívku a Chantal už neměla chuť věnovat se dál hudbě. Rozhodla se, že nebude studovat konzervatoř a vypadalo to, že se definitivně vzdala snu věnovat se své vlastní hudební kariéře. Ale na začátku 90. let se zaregistrovala na Univerzitě v Manitobě se zaměřením na studium umění.

V roce 1994, když bylo Chantal 20 let, přerušila její návrat k hudbě další traumatická událost. Během léta tráveného v Itálii byla vážně zraněna při nehodě na mopedu. Zlomila si čelist, levou stehenní kost a vážně si poranila levou paži. Tato zranění si vyžádala 6 kovových plátů a 20 šroubů. Další tři měsíce byla nucena strávit v italské nemocnici. Po návratu domů Chantal čelila děsivé realitě. Dlouhou dobu nemohla chodit a mluvit jako předtím. Velkou část svého času věnovala rehabilitaci a psaní písní, které by tvořily její první album. Následky nehody si nese Chantal dodnes, od spodního rtu k bradě nic necítí a také má na levé paži vytetovanou pomněnku k zakrytí jedné z mnoha jizev.

Nedlouho poté Chantal nahrála své první demo CD a spojila síly s Dannym Schurem a Chrisem Burke-Gaffneyem. Poté co se vrátila z nemocnice po neodkladné operaci čelisti, první co se dozvěděla bylo, že její demo bylo posláno Sony Music. Výsledkem byl rekordní kontrakt a její první CD "Under These Rocks and Stones". Její debutové album obdrželo chválu kritiků a trefilo se do noty mnoha lidem po celé Severní Americe. Její singly Surrounded, God Made Me a Believer slavily ohromný úspěch u všech jejich fanoušků.

Následovaly tour, kde byla Chantal předskokankou Savage Garden, Amandy Marshall a pak vystupování s Lilith Fair. Přes dva roky byla Chantal zaneprázdněná skládáním a společnost ji často dělal jen její klavír.

Po úspěchu jejího prvního alba se Chantal začala potýkat se skladatelskou krizí. Ale brzy našla inspiraci v mladé dívce Míně, u které byla diagnostikována smrtelná tuberkulóza. Celých šest měsíců sdílela Chantal společně s Mínou její nemoc, až do posledních chvil jejího života. Mína zemřela v červnu 1999. Ale Chantal ji nechala žít dál díky krásné písni pojmenované jednoduše "M".

Po množství prožité bolesti a osobním růstu našla i Chantal konečně mír. V prosinci 1999 si vzala dlouholetého přítele Raina Maidu, s kterým má už tři děti.

Soundtracky
Chantalina práce se objevila na mnoha soundtracích pro filmy a televizní show. V roce 1998 zabodoval její dosavadní mezinárodní hit, cover verze písně "Leaving on a Jet Plane", napsané Johnem Denverem a zpopularizované skupinou Peter, Paul a Mary. Píseň se objevila na soundtracku k filmovému trháku Armageddon a následovala za singlem od Aerosmith.

V roce 1999 natočila Chantal cover verzi balady od Randyho Newmana "Feels Like Home" pro seriál Dawsonův svět a taky pro romantickou komedii Jak ztratit kluka v deseti dnech. Nazpívala taky staronovou verzi písně od Beatles "In My Life" pro televizní show Providence. Chantalina píseň "Time" zazněla v pilotní epizodě seriálu Muži na stromech nebo v drama Johanka z Arku. V roce 2005 jsme mohli slyšet dvě nové písně ve filmu Sesterstvo putovních kalhot.

Herecké příležitosti
V roce 2001 debutovala Chantal jako hlavní postava v nezávislém filmu Davida Weavera Hotel století (hrála po boku Sandrine Holt a Mii Kirshner). Napsala také ústřední filmovou melodii "Can't Make it Good". V roce 2007 hrála ve filmu Pretty Broken (krátký film o ženě trpící duševní nemocí).

Zajímavosti
Chantalini rodiče Carol a John Kreviazukovi jsou ukrajinského a pákistánského původu (její nejstarší předci byli dokonce Skotové).
Její celé jméno zní Chantal Thelma-Ramupriya Kreviazuk.
Má přezdívku "Chippy".
Má dva bratry Michaela a Trevora.
Píseň "Surrounded" je o tragické sebevraždě její první lásky.
Její manžel Raine Maida je frontmanem kapely Our Lady Peace a potkala se s ním v roce 1996 na koncertu Pearl Jam.
Pro Raina Maidu napsala píseň "Before You".
Napsala píseň o Julii Roberts nazvanou "Julia".
V roce 2000 vyhrála dvě ceny Junos (kanadskou obdobu amerických Grammy), první za zpěvačku roku a druhou za nejlepší pop/alternativní album "Colour Moving and Still".
První dítě syn Rowan Michael se narodil 16. ledna 2004.
Jejím největším hitem je píseň "Leaving on a Jet Plane" nazpívaná pro film Arrmageddon.
Napsala několik písní pro album Avril Lavigne z roku 2004 "Under My Skin".
Druhý syn Lucca Jon se narodil 3. června 2005.
S manželem Rainem Maidou napsala píseň "Meant to Fly" pro debutové album kanadského idolu Evy Avilové.
28. června 2008 se Chantal narodil třetí syn Salvador "Sal" Daniel
Mimo jiné napsala písně pro Hilary Duff, Avril Lavigne, Kelly Clarkson, Gwen Stefani, The Veronicas a Marion Raven.
Se svou rodinou žije v Los Angeles v Kalifornii (USA), ale vlastní také dům v Torontu v Kanadě.

Mohli by vás také zajímat…