zavřít
Upravit životopis

Životopis

Charlie Matthew Hunnam se narodil 10. dubna 1980 v anglickém Newcastlu. Jeho kariéra začala velmi brzy. Když byl objeven jedním z manažerů dětské show zvané Baker Grove. Po třech epizodách v této show, přešel Charlie k rolím, které nebyly zrovna obvyklé. Mezi ně patří role Wese (My wonderful life), Brada (Microsoap)a Nathana (gaye z Queer as Folk).

Mezi jeho další show patří Young Americans a Undeclared.
V roce 2000 natočil svůj první celovečerní film jménem Whatever Happened to Harold Smith, kde si zahrál Daze. Poté následovaly už známější role. Například vedle Katie Holmes ve filmu Opuštěná, kde si zahrál přítele Katie Holmes, který zmizí a je zabit svojí přítelkyní, který trpí duševní chorobou. V roce 2002 získal roli Ve filmu Nicolas Nickleby, kde si zahrál hlavní roli sirotka, který se snaží svoji matku a sestru držet nad vodou.

Po tomto filmu následovala menší role vedle Nicole Kidman ve filmu Návrat do Cold Mountain, kde si ztvárnil zápornou roli pravé ruky místního šerifa.

Hlavním průlomem v jeho filmové kariéře bylo obsazení a tedy hlavní role ve filmu Green Street Hooligans. Kde si zahrál ,,kápa" G.S.E., klanu který miluje fotbal a vyhledává bitky. Jeho nasazení v tomto filmu byl oceněn obdivem místních opravdových chuligánů a samotná režisérka byla velice spokojena s jeho víkonem, ikdyž předtím nikdy neviděl fotbalový zápas a fotbal přímo nenáviděl. Tímto filmem na sebe upozornil a hned rok poté dostal roli ve filmu Potomci lidí. Kde se svět rozpadá díky neplodnosti a lidstvo pomalu vymírá.

A v nejbližší době ho můžeme vidět v TV seriálu Sons of Anarchy, který mapuje život gangů. Hlavní postavou je Jax (Charlie Hunnam).

Mohli by vás také zajímat…